توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون برنامه‌ریزی استاندار خراسان شمالی:
مرکز کارآفرینی اشتغال در خراسان شمالی احیا می‌شود
يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۶
معاون بودجه و برنامه‌ریزی استاندار خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی نخستین استانی است که مرکز کارآفرینی اشتغال در آن در حال احیا است.

به گزارش عرش نیوز؛مجید پور عیسی اظهار داشت: کاهش اعطای تسهیلات مسکن توسط بانک‌ها سبب افزایش نرخ بیکاری در استان شده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات مسکن در استان به میزان دوسوم کاهش‌یافته است گفت: این کاهش تسهیلات در استان سبب کاهش ساخت‌وسازها شده که درنهایت افزایش نرخ بیکاری را به دنبال داشته است.

وی با اشاره به اینکه مدیریت ریسک در بانک‌های استان وجود ندارد تصریح کرد: اگر مدیریت ریسک در میان مدیران بانک‌های استان وجود داشت مشکلات استان کاهش پیدا می‌کرد.

وی افزود: سرپرستان بانک‌های استان مدیریت ریسک را در دستور خود قرار دهند، البته آنان صرفا هرآنچه که از تهران به آن‌ها ابلاغ می‌شود را انجام می‌دهند و این مدیریت ریسک باید در دستورالعمل‌هایی که از تهران به آنان می‌رسد نیز وجود داشته باشد.

وی با اشاره به احیا مرکز کارآفرینی اشتغال در استان گفت: خراسان شمالی نخستین استانی است که این مرکز در آن در حال احیا است.

وی با تأکید بر اینکه مرکز کارآفرینی اشتغال باید موردتوجه قرار گیرد گفت: ما انتظار داشتیم این مرکز از ابتدای سال فعال‌شده و خروجی آن موردبررسی قرار گیرد که تاکنون محقق نشد اما به‌زودی فعال می‌شود.

پورعیسی با اشاره به اینکه در جلسه کارگروه اشتغال پیشنهاد‌هایی برای رونق کار در استان ارائه شد گفت: از آنجایی‌که سن ماشین‌آلات و تجهیزات استان از سن متوسط آن‌ها در کشور بیشتر است بنا داریم با دبیرخانه کمیسیون هماهنگی بانک‌ها نشستی برگزار کنیم که تسهیلاتی برای حمل‌ونقل برون‌شهری یا پیمانکاران راه‌سازی قائل شویم.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 342031