توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۱۸۰۰ جانباز شیمیایی در سردشت شناسایی شدند
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۰
فرماندار سردشت گفت: یک هزار و ۸۰۰ نفر جانباز شیمیایی در سردشت شناسایی شده‌اند که در همین رابطه برای ۱۰۰۰ نفر دیگر نیز برای ارجاع به کمیسیون پزشکی پرونده تشکیل شده است.

به گزارش عرش نیوز؛حسین‌ یوسفی‌فر با اشاره به وضعیت رسیدگی به مصدومان شیمیایی سردشت اظهار کرد: پیش از این درمانگاه مصدومان شیمیایی در سردشت دایر بود که مدتی راکد ماند اما با تخصیص 40 میلیون تومان همزمان با سفر اخیر وزیر بهداشت و درمان به این شهرستان دوباره فعالیت خود را از سر گرفت.

فرماندار سردشت افزود: در حال حاضر بسیاری از امورات مربوط به مصدومان شیمیایی سردشت در این درمانگاه انجام شده و در این باره یک پزشک عمومی ثابت، یک متخصص داخلی و یک متخصص عفونی در آن مستقر شده است.

یوسفی‌فر تصریح کرد: امسال با دستور وزیر بهداشت و درمان در سفر به سردشت، ضمن راه‌اندازی داروخانه‌ای ویژه برای تهیه دارو توسط مصدومان شیمیایی این شهرستان، آزمایشگاهی نیز دایر شد.

وی با اشاره به چگونگی تامین هزینه‌های دارویی مصدومان شیمیایی سردشت گفت: در حال حاضر هزینه‌های دارویی این افراد توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران تامین می‌شود چون این بنیاد همه آنها را بیمه طلایی کرده و همه هزینه‌های مالی آنها را از طریق بیمه ایران پرداخت می‌کند.

فرماندار سردشت با ابراز تاسف از اینکه تاکنون دانشگاه علوم پزشکی ارومیه هیچ گونه کمک مالی به مصدومان شیمیایی سردشت انجام نداده است بیان کرد: در همین رابطه تاکنون کمک‌های این دانشگاه به مرحله عمل نرسیده و پس از پیگیری‌های وزیر بهداشت این کار در شرف انجام است.

یک هزار و 800 نفر جانباز شیمیایی در سردشت شناسایی شد

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر یک هزار و 800 نفر جانباز شیمیایی در سردشت شناسایی شده‌اند، گفت: در همین رابطه برای 1000 نفر دیگر نیز برای ارجاع به کمیسیون پزشکی تشکیل پرونده شده است.

یوسفی‌فر با ابراز خرسندی از تشکیل کارگروه مشترک متشکل از نمایندگان وزارت بهداشت و بنیاد شهید در نیمه دوم آذر ماه تصریح کرد: در این زمینه پس از حضور وزیر در این شهرستان، یک هیئت متشکل از 45 نفر متخصص و غیر متخصص به مدت یک هفته در این شهر مستقر شده و جانبازان بالای 25 درصد را مورد تست کامل و آزمایشات فوق پیشرفته قرار دادند.

فرماندار سردشت افزود: این جانبازان به طور کامل تحت معاینه متخصصان پوست، چشم و داخلی قرار گرفتند و بیمارانی که نیاز به ارجاع به بیمارستان‌های تخصصی و فوق تخصصی داشتند با هماهنگی مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران به بیمارستان‌های مربوطه معرفی شدند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 334436