توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
از صف کشیدن مردم کردستان برای نامه به وزیر تا معاینه کودکان کم بینا و نابینا
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۳
سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سه روز است که در کردستان حضور دارد و تاکنون به جز شهرستان های قروه و دهگلان از بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی سایر مناطق و چندین روستای استان بازدید کرده است.
به گزارش عرش نیوز؛در طول این سه روز پس از ورود سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به هر کدام از شهرستان های استان کردستان، مردم برای دادن نامه های خود به وزیر جلوی بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی صف می کشند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان ها با صبر و حوصله به مسایل و مشکلات مراجعه کنندگان و بیماران گوش داده و دستور پیگیری و بررسی مسایل و مشکلات آنان را همزمان صادر می کند.

قاضی زاده هاشمی همچنین در مورد درخواست برخی افراد بیمار برای معالجه و معاینه، از آنان خواست که به تهران مراجعه کنند تا به صورت رایگان آنان را مورد معالجه قرار داده یا به مراکز درمانی و بیمارستان ها در تهران معرفی کند.

در سفر وزیر بهداشت به شهرستان های کردستان همچنین تعدادی از کودکان و افراد نابینا و کم بینا از وی درخواست معاینه و پیگیری وضعیت بینایی داشتند که قاضی زاده هاشمی از آنان خواست با مسوولان دانشگاه علوم پزشکی هماهنگی کنند تا آنان را شخصا در تهران مورد معاینه قرار دهد.

وزیر بهداشت همچنین در سفر خود به شهرستان دیواندره به روستای کلکان و دیدن شوخان براخاسی دختر بچه ای که بر اثر تزریق پنی سیلین اشتباهی بینایی خود را از دست داده بود رفت و وی معاینه کرد.

قاضی زاده هاشمی در دیدار با 'شوخان' عروسکی به وی هدیه داد و در مقابل، خانواده شوخان براخاسی نیز لوح تقدیر و قالیچه ای را به پاس قدردانی به وزیر بهداشت اهدا کردند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در روستای 'کلکان دیواندره' همچنین به چهار کودک نابینای این روستا قول داد که در تهران خود شخصا آنان را معاینه می کند.

وی همچنین شامگاه سه شنبه در استانداری کردستان چند نابینا و کم بینا را مورد معاینه قرار داد و از آنان خواست برای انجام معاینه های دقیق تر با استفاده از تجهیزات پیشرفته تر به تهران مراجعه کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کردستان همچنین در سفر به روستای کانی دینار مریوان قول معاینه و پیگیری درمان را به دختر بچه خردسال نابینایی در این روستا را داد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر دوشنبه به منظور بررسی طرح نظام سلامت و همچنین بازدید از مراکز درمانی وارد استان کردستان شد و تاکنون بجز شهرستان های قروه و دهگلان از مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان های تمامی شهرستان های استان بازدید کرده است.

قاضی زاده هاشمی امروز در آخرین روز سفر خود همچنین از بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان های دهگلان و قروه نیز بازدید خواهد کرد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 344336