توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مبارزه با مواد مخدر در اردبیل نیازمند بسیج همگانی است
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۱
فرماندار شهرستان اردبیل گفت: اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر به عنوان یک رویکرد حقیقی در دولت یازدهم در استان اردبیل نتایج خوبی را در کاهش مصرف و گرایش به مواد مخدر به همراه داشته است.
به گزارش عرش نیوز؛جواد زنجانی پیش از ظهر امروز در همایش مشارکت اجتماعی در کنترل و کاهش مصرف مواد مخدر در فرمانداری اردبیل اظهار داشت: وزارت کشور به عنوان متولی اصلی سازماندهی در این حوزه و فعالیت ستاد مواد مخدر در تلاش است تا در کنار آشنایی و آگاهسازی افراد جامعه، زمینه خود‌آگاهی خانواده‌ها و مشارکت آنها را در این بخش ارتقا دهد.

وی با بیان اینکه امروز آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها باید مرجع و محلی اصلی در خودآگاهی نسل آینده برای مبارزه بی‌امان با مواد مخدر باشند، گفت: آن چه که در این زمینه مهم به نظر می‌رسد استفاده از توان این گروه‌های مرجع است که می‌تواند حساسیت‌های اجتماعی را در کاهش مصرف مواد مخدر بسترسازی کرده و زمینه آن را به وجود آورد.

فرماندار شهرستان اردبیل تصریح کرد: افراد معتاد با توجه به اینکه در قانون جدید بیمار تلقی می‌شوند در درمان آنها باید همه با آگاهی لازم اقدام کنند و اجازه ندهد این افراد با پنهان‌کاری از امر بهبود و بازیابی سلامت خود غافل باشند.

زنجانی با تشریح انگیزه‌های مختلف و جذابیت‌های مصرف مواد مخدر بیان کرد: یکی از سیاست‌هایی که در توزیع مواد مخدر از سوی دستگاه استکبار جهانی پیگیری می‌شود آلوده کردن گروه‌های مختلف جامعه است که به طور قطع نتایج خوبی را به همراه دارد.

وی افزود:‌ در کنار تلاشی که نیروی انتظامی و دستگاه قضا در برخورد با سوداگران مرگ به شکل عملی انجام می‌دهد سعی و تلاش بر این است تا بتوانیم زمینه‌های ارتقای آگاهی و بصیرت عمومی را به همراه مهارت‌های اجتماعی افزایش دهیم.

فرماندار شهرستان اردبیل هدف از برگزاری این همایش را آشنا کردن گروه‌های مرجع و اساتید در به حداقل رساندن آسیب‌های مواد مخدر دانست و گفت: باید در این زمینه یک تلاش و جدیت همه‌جانبه را شاهد و ناظر باشیم.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 354632