توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام‌جمعه بروجرد:
کاهش قیمت نفت، توطئه مشترک عربستان و آمریکا است
جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۳
امام‌جمعه بروجرد گفت: عربستان و آمریکا نقشی عمده در کاهش قیمت نفت دارند و از آن به‌عنوان اهرمی علیه ایران و روسیه استفاده می‌کنند.
به گزارش عرش نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به سقوط قیمت نفت اظهار داشت: سقوط کم‌سابقه قیمت نفت سبب آشفتگی کارشناسان جهانی شده و حدود ۴۰ درصد درآمدهای کشورهای تولیدکننده نفت را کاهش داده است.

وی وجود توطئه‌های پشت پرده را عامل کاهش نفت دانست و افزود: در سال‌های اخیر قیمت نفت در بازارهای جهانی افت‌وخیزهای زیادی داشته است و اتفاقات هفته‌ای اخیر و پائین آمدن کم‌سابقه قیمت نفت نشان از وجود توطئه‌هایی دارد.

امام‌جمعه بروجرد با اشاره به نقش آمریکا و عربستان در کاهش قیمت نفت بیان کرد: عربستان و آمریکا نقشی عمده در کاهش قیمت نفت دارند و از آن به‌عنوان اهرمی علیه ایران و روسیه استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به توطئه‌های عربستان گفت: کشور عربستان از خود اراده‌ای ندارد و گوش‌ به‌ فرمان غرب است و حاضر شده برای ضربه زدن به ایران، خود خسارت زیادی از پائین آمدن قیمت نفت ببیند.

ترابی عنوان کرد: دنیای غرب باید این را برای همیشه بداند که ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران در مقابل تهدید و تحریم عقب نمی‌نشیند و تسلیم نمی‌شود و تا همیشه در برابر این ظالمان ایستادگی می‌کند.

‌امام‌جمعه بروجرد اظهار داشت: متأسفانه اقتصاد ایران به نفت وابسته است که باید هرچه سریع‌تر این ضعف را برطرف کنیم و همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند تمرکز خود را بر روی اقتصاد مقاومتی بگذاریم.

وی با تسلیت سالروز رحلت پیامبر مکرم اسلام (ص) و شهادت امام مجتبی (ع) و امام رضا (ع) عنوان کرد: جهان اسلام خود را برای برگزاری عزاداری و سوگواری این وقایع آماده می‌کند.

ترابی گفت: پس از رحلت پیامبر (ص) به‌رغم توصیه‌های قرآنی و نبوی، شکافی عمیق در صفوف مسلمانان ایجاد شد که آثار زیان‌بار آن بعد از هزار و ۴۰۰ سال هنوز قابل‌مشاهده است.

وی افزود: متأسفانه تلاش دشمن برای تفرقه‌افکنی میان مسلمانان تا حدودی نتیجه داده و سبب گسترش سلطه دشمن بر جوامع اسلامی‌شده است.

امام‌جمعه بروجرد بیان کرد: وضعیت کنونی کشورهای عراق، افغانستان، سوریه، لبنان و فلسطین محصول کنار گذاشتن سفارش‌های پیامبر اکرم (ص) در مورد وحدت، اتحاد و یکپارچگی مسلمانان است.

وی تفرقه در صفوف امت اسلام را دلیل اصلی مشکلات موجود در جهان اسلام خواند و افزود: مسلمانان جهان به‌ویژه خواص و نخبگان باید با هوشیاری و بیداری درراهی که پیامبر مکرم اسلام (ص) برای آینده مسلمانان مشخص کرده‌اند، گام بردارند.

وی عنوان کرد: امیدواریم سران کشورهای اسلامی به‌جای دامن زدن به تفرقه و خوش‌خدمتی به دشمنان اسلام در راستای تقویت پایه‌های وحدت گام بردارند زیرا وحدت، همگرایی و همبستگی تنها راه عزت و سربلندی امت اسلام است.

امام‌جمعه بروجرد ضمن دعوت از مردم برای شرکت در آیین‌های مذهبی ۲۸ صفر افزود: هیات های عزاداری و مردم بروجرد در این روزبه استقبال دو شهید گمنام خواهند رفت.

وی میزبانی از دو شهید دوران دفاع مقدس را سبب افتخار مردم بروجرد خواند و گفت: پیکر مطهر این شهیدان والامقام در محوطه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد به خاک سپرده می‌شوند تا مانند مشعلی فروزان هدایتگر ما باشند.

‌وی با اشاره به ملیت ایرانی فرد گروگان‌گیر اظهار داشت: رسانه‌های مغرض غربی با دنبال کردن سیاست ایران هراسی و اسلام هراسی سعی کردند ایرانی‌ها را پای ثابت ناامنی‌ها در جهان معرفی کنند.

وی هدف از این اقدامات را سرپوشی دشمن بر رسوایی‌های آن‌ها دانست و گفت: رسانه‌های مغرض غربی بعد از اجتماع میلیونی شیعیان در کربلا با این حادثه گروگان‌گیری قصد داشتند وجهه مسلمانان را تخریب کنند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 344930