توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حداقل حقوق بازنشستگان در سال 96 چقدر است؟
سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۵
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور گفت: برای سال آینده دولت ۱۰۰۰ میلیارد تومان علاوه بر بودجه مصوب به ما کمک کرده تا حقوق حداقل بگیران را به یک میلیون تومان برسانیم.
به گزارش عرش ، محمود اسلامیان صبح امروز در حاشیه همایش امنیت غذایی، سلامت و توسعه که در سالن وزارت کار برگزار شد، به واگذاری بیمه ملت به بازنشستگان اشاره کرد و گفت: قرار شده تا بخشی از سهام بیمه ملت به صندوق بازنشستگی واگذار شود و هدف از این طرح آن است که بازنشستگان در طرح‌های اقتصادی صندوق شرکت داده شوند.
وی در مورد جزئیات بیشتر این طرح گفت: 12.5 درصد سهم بیمه ملت به 100 هزار بازنشسته در قالب وام قرض‌الحسنه واگذار می‌شود که این جزء اولین طرح‌ها است و سعی می‌کنیم سهامی که ریسک کمتری دارند، را به بازنشستگان بدهیم.
اسلامیان افزود: به هر بازنشسته 750 هزار تومان سهام تعلق می‌گیرد و ظرف چند روز گذشته 25 هزار نفر از بازنشستگان از این طرح استقبال کرده‌اند و امیدواریم طرح‌های اقتصادی دیگری را هم به مرور اجرا کنیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور در پاسخ به اینکه چه برنامه‌ای برای افزایش کف حقوق بازنشستگان در سال 96 دارید، گفت: در سال 95 دولت 700 میلیارد تومان علاوه بر بودجه مصوب به ما کمک کرد، تا کف حداقل حقوق بازنشستگان را از 700 هزار تومان به 900 هزار تومان برسانیم.
وی در مورد بودجه سال 96 گفت: برای سال 96 نیز رقم 1000 میلیارد تومان اضافه بر بودجه مصوب کرده‌اند، تا از این محل بتوانیم حقوق پایین بازنشستگان را بیش از 10 درصد افزایش دهیم و در نتیجه کف حقوق بازنشستگی برای سال آینده زیر یک میلیون و 50 هزار تومان نخواهد بود.
به گفته اسلامیان حدود 25 درصد از کل بازنشستگان کشور حداقل بگیر هستند./مشرق
کد مطلب: 391361
 
 


United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۰۰:۵۸:۰۴
جناب اقای اسلامیان با عرض سلام گر جه حقوق های پایین جوابگوی حد اقل معیشت هم نیست ولی طرح پلکانی افزایش حقوق ها تعادل حقوق ها را بر هم زده و عادلانه نیست. با نهایت احترام. (67799)
 
پربازدیدترین