توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی :
خانه‌های گفت‌وگو در آذربایجان شرقی توسعه می‌یابد
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۷
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: توسعه خانه‌های گفت‌و‌گو، ایجاد فرهنگسراهای جوانان وایجاد خانه جوانان را از برنامه‌های جلب مشارکت جوانان در استان دانست.

به گزارش عرش نیوز؛سید محمد شروین اسبقیان با اشاره به برگزاری جلسات مستمر  ستاد ساماندهی امور جوانان در آذربایجان شرقی، با اشاره به محورهای 13 گانه مشارکت جوانان اظهار داشت: در این زمینه مشارکت‌های اجتماعی، مشارکت سیاسی و مشارکت اقتصادی در کنار محورهایی مانند ازدواج مورد توجه قرار دارد.

وی گفت: در خصوص تقسیم کار استانی ارتقا مشارکت جوانان دستگاه‌های متعددی دخیل هستند و وظایف هر ارگانی مشخص و با تعامل و سازندگی مشخص می‌شود.

اسبقیان گفت: در سر فصل‌های تعریف شده انواع مشارکت‌های سیاسی و اجتماعی و سایر محورها بر اساس اسناد بالا دستی نظر سنجی‌ها تعیین شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی گفت: 65 درصد جوانان بر این باورند که در واگذاری مسئولیتها به آنها اعتماد نمی‌شود و بیش از 40 درصد جوانان بر این باورند که در مشارکت سیاسی به آنان اتکا نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس نظر سنجی کشوری صورت گرفته در میان جوانان بایستی با اتکا بر وضع موجود نقاط ضعف شناسایی شده و از فرصتهای اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و معنوی موجود برای ارتقا مشارکت جوانان استفاده کرد.

استقیان  در ادامه با اشاره به راهبردهای توسعه مشارکت جوانان اظهار داشت: سیاست‌ها و خط مشی‌های اجرایی در این زمینه مشخص شده و تقسیم کار نیز به صورت پیشنهادی ارائه شده است.

وی افزود: در تقسیم کار پیشنهادی که به صورت کلی تعریف شده، محورهای متعددی تعریف شده که در این راستا علاوه بر دستگاه‌های متولی رسانه‌ها نیز نقش آفرینی دارند.

اسبقیان  توسعه خانه‌های گفت‌و‌گو ، ایجاد فرهنگسراهای جوانان  و ایجاد خانه جوانان را از برنامه های جلب مشارکت جوانان دانست و گفت: در همین زمینه برنامه‌های ویژه برای برای مهدهای کودک نیز در نظر گرفته شده تا مسیر بهینه سازی مسئولیت پذیری اولیه از کودکی فراهم شود.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 351860