توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فعالیت ۹۰ نفرماما در طرح پزشک خانواده چهارمحال و بختیاری
يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۴
کارشناس گروه گسترش مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه اجرای صحیح سیستم ارجاع, تحقق عدالت در حوزه سلامت را به همراه دارد, گفت: در حال حاضر تعداد ۱۰۰ پزشک و ۹۰ ماما در طرح پزشک خانواده استان چهارمحال و بختیاری فعالیت می کنند.
به گزارش عرش نیوز، فرزاد نوربخش, با بیان اینکه نظام ارائه خدمات بهداشتی درمانی استوار بر سیستم ارجاع است و اجرای صحیح این سیستم باعث برقراری عدالت در حوزه سلامت افراد می شود اظهار کرد: یکی از محورهای اصلی پزشک خانواده اجرای صحیح سیستم ارجاع می باشد که در ۳ سطح عمومی، عمومی- تخصصی, تخصصی- فوق تخصصی به افراد تحت پوشش این طرح ارائه می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۱۰۰ پزشک و ۹۰ ماما در سطح اول سیستم ارجاع طرح پزشک خانواده در استان چهارمحال و بختیاری فعالیت می کنند، افزود: مهمترین محور سیستم ارجاع سطح اول است و خدمات ارتقاء سلامت، پیشگیری و درمان های اولیه، ثبت اطلاعات در پرونده سلامت و ارجاع و پیگیری بیمار عمده خدمات این سطح را تشکیل می دهد.

کارشناس گروه گسترش مرکز بهداشت استان چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: جلوگیری از درمان های غیر ضروری در سطوح بالاتر، افزایش دسترسی مردم مناطق روستایی به خدمات بهداشتی درمانی، کاهش هزینه درمانی و تردد افراد و کاهش سرگردانی بیماران در مراکز درمانی از مهم ترین مزایای سیستم ارجاع طرح پزشک خانواده می باشد.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 261266