توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار سیستان و بلوچستان:
خواهرخواندگی بین ایالت‌های هند و سیستان و بلوچستان روابط‌ اقتصادی را توسعه می‌دهد
چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۷
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برای استحکام بخشیدن به روابط دو کشور ایران و هند, با ایجاد خواهرخواندگی بین یکی از ایالت های هند و استان سیستان و بلوچستان این روابط توسعه می یابد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان, علی اوسط هاشمی در دیدار با مدیران شرکت آدانی هند بزرگترین شرکت اقتصادی و سرمایه گذاری این کشور, اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان به سبب قابلیت ها و توانایی های بالای خود هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاری ندارد و مسئولان استان از سرمایه گذاران خارجی که تمایل به سرمایه گذاری در استان را داشته باشند استقبال می کند.

وی با اشاره به اهمیت ژئوپولتیک و استراتژیک این منطقه افزود: شرکت های خارجی علاقمند به سرمایه گذاری می توانند با توجه به اهمیت منطقه و فرصت هایی که دولت ایجاد کرده است شراکت پایداری را در منطقه ایجاد کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان با استقبال از سرمایه گذاری گروه هندی آدانی در استان و به ویژه بندر چابهار گفت: برای استحکام بخشیدن به این حضور ما مصمم هستیم تا در هر ایالتی که شما حضور دارید روابط خود را بسط و گسترش دهیم و پیشنهاد می کنیم تا با ایجاد خواهر خواندگی بین یکی از ایالت های هند و استان سیستان و بلوچستان این روابط توسعه یابد.

هاشمی با اشاره به توسعه بندر چابهار و بیان اینکه این بندر در نهایت باید به ظرفیت ۸۶ میلیون تنی برسد, عنوان کرد: دولت با ایجاد کارخانه پتروشیمی ۲۵ میلیون تنی و کارخانه فولاد و سایر صنایع بزرگ و کوچک به دنبال حضوری قوی در عرصه صنعت است.

وی با بیان قابلیت های وسیع استان برای ترانزیت و اتصال کشورهای حوزه شرق و جنوب شرق از طریق آب های آزاد به آسیای میانه و اروپا از مسیر سیستان و بلوچستان گفت: راه آهن چابهار – زاهدان به سرخس و آسیای میانه هم اکنون در حال احداث است و تا کنون ۱۲۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده و تا پایان سال جاری ۷۰۰ میلیارد تومان دیگر به آن اختصاص می یابد.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار اعتبار برای گازرسانی به سراسر استان در شورای اقتصاد کشور تصویب شده و هم اکنون این پروژه در حال اجرا است.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 346163