توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
جرائم قضایی نیروهای مسلح در خراسان جنوبی ۲۲ درصد کاهش یافت
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۵
معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: خراسان جنوبی به همت مدیریت های پیشگیرانه و دلسوزانه فرماندهان نیروهای مسلح امسال شاهد کاهش ۲۲ درصدی جرائم و تخلفات در نیروهای مسلح است.
به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام محمد مصدق ظهر امروز در همایش استانی پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح خراسان جنوبی، اظهار داشت: در حقیقت موضوع امر به معروف و نهی از منکر یکی از مصادیق موضوع پیشگیری وقوع جرم است.

وی افزود: این همایش‌ها نیز به منظره امر به معروف و نهی از منکر در زمینه پیشگیری وقوع جرم برگزار می‌شود.

معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح تصریح کرد: 16 سال است که از آغاز برنامه‌های پیشگیری از وقوع جرم در سطح نیروهای مسلح در کشور می‌گذرد.

حجت‌الاسلام مصدق بیان کرد: امسال چهارمین برنامه از برنامه‌های پنج ساله پیشگیرانه از وقوع جرم در نیروهای مسلح است.

وی افزود: یکی از برنامه‌هایی که در سطح نیروهای مسلح برای جلوگیری و پیشگیری از وقوع جرم انجام می‌شود برگزاری مجمع‌های پیشگیری از وقوع جرم در استان‌های کشور است.

معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح اظهار داشت: امسال موضوع مجامع پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح ایراد ضرب و جرح عمدی است.

مصدق بیان کرد: امروز افتخار آن را داریم که با یک مدیریت پدرانه و دلسوزانه فرماندهان نظامی و انتظامی شاهد کاهش جرائم در نیروهای مسلح هستیم.

وی افزود: خراسان جنوبی امسال به همت مدیریت‌های پیشگیرانه و دلسوزانه فرماندهان نیروهای مسلح شاهد کاهش 22 درصدی جرائم و تخلفات در نیروهای مسلح است.

معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح تصریح کرد: جامعه شناسان، روانشناسان و جرم شناسان ساعد انسانی را به پنج بعد تقسیم کرده‌اند که اگر توجه به این ابعاد انسانی هر فرد داشته باشیم متوجه می‌شویم که چرا یک فرد دست به جرم یا ضرب و جرم می‌شود.

وی افزود: مطابق یافته‌های روانشناسی گفتار و کردار هر انسانی نمودی و نمایشگر از سه بعد نخست در انسان است.

معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح تصریح کرد: متخصصان سه ساعد نخست انسانی را پیشگیری فرهنگی دانسته‌اند.

مصدق بیان کرد: برای اینکه نسبت به باور سرباز و یا انسانی تاثیر مثبت داشته باشیم متخصصان هفت کلید را بیان کرده‌اند که با استفاده از هر کدام در این راه بیشتر موفق هستیم.

وی افزود: همدلی، وجدان، خویشتن‌داری، احترام، مهربانی، انصاف و بردباری و صبور بودن راه‌هایی موفقیتی است که هر فرد می‌توان تاثیر مثبت بر هر انسانی بگذارد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 336966