توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت‌الله حسینی بوشهری:
همفکری علمای بلاد در حل مشکلات تاثیر داشته است
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۳
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: همفکری و هم افزایی علمای بلاد در قالب اجلاسیه‌های سراسری و منطقه‌ای تاثیر بسزایی در حل مشکلات حوزه‌های علمیه و جامعه داشته و دارد.

به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری پیش از ظهر امروز در نهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد که در مدرسه عالی امام کاظم(ع) در حال برگزاری است اظهار کرد: زمانی که خفقان حکومت ستمشاهی بر کشور حاکم بود، تصمیمات و بیانیه‌های جامعه مدرسین بود که لرزه بر اندام طاغوت می‌انداخت.

وی افزود: پس از سال‌ها جامعه مدرسین به این نتیجه رسید که باید اجلاسیه‌هایی داشته باشد و بحث‌ها و نظرات در مورد مسائل و مشکلات هر استان، کشور و حتی در سطح بین‌المللی مطرح شوند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه همفکری و هم افزایی علمای بلاد در قالب اجلاسیه‌های سراسری و منطقه‌ای تاثیر بسزایی در حل مشکلات حوزه‌های علمیه و جامعه داشته و دارد خاطرنشان کرد: کمیسیون‌های تخصصی نیازهای روز جامعه را رصد و مطرح می‌کنند.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی، فرهنگ و اینکه خروجی فرهنگ ایرانی و اسلامی چیست، سبک زندگی اسلامی و سوغات‌های فرهنگی و اجتماعی غرب برای ایران، مباحث تبلیغی و اینکه آیا روحانیت از همه ظرفیت خود در این زمینه بهره برده است و مباحثی از این دست جزو مواردی هستند که در کمیسیو‌ن‌های تخصصی اجلاسیه جامعه مدرسین مطرح می‌شوند.

حسینی بوشهری با بیان اینکه دشمنان ما با همه وجود هجمه‌های پیدا و پنهان خود را علیه اسلام آغاز کرده‌اند گفت: در فرانسه، عکس‌العمل نسبت به حادثه تروریستی نشان می‌دهد که گویا خودشان زمینه را فراهم کرده‌اند، شدیدترین توهین‌ها به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) صورت گرفت که این امر حاکی از توطئه‌ای جدی است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور مهم‌ترین کار در شرایط کنونی را ادامه مسیری دانست که علمای پیشین داشتند و افزود: در فراز و فرودهای مختلف تاریخ ایران، علما خوب درخشیده‌اند و خوب ظاهر شده‌‌اند ولی نیاز به فعالیت‌های بیشتر در همه عرصه‌ها داریم.

وی بیان کرد: تلاش ما این بوده که از نظرات علمای بلاد بیشتر استفاده کنیم و به همین دلیل وقتی برای سخنرانی آنها هم در نظر گرفته شده است.


منبع:فارس

کد مطلب: 355668