توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون رئیس جمهور:
دهکده‌های گردشگری در مناطق ساحلی جنوب کشور ایجاد می‌شود
دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۴
معاون رئیس جمهور گفت: نوار ساحلی جنوب کشور دارای قابلیت‌های مهمی برای طرح‌ها و برنامه‌های گردشگری دارد که برای این مهم دهکده‌های گردشگری در مناطق ساحلی جنوب کشور ایجاد می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛مسعود سلطانی‌فر صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر، با بیان اینکه از 2هزار و 200 کیلومتر نوار ساحلی استان‌های جنوب کشور بازدید شد، اظهار داشت: با هدف انتخاب مناطق ویژه به عنوان دهکده گردشگری و تفریحی در مدت دو روز از نوار ساحلی سه استان بوشهر، سیستان و بلوچستان و هرمزگان بازدید شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه مقام معظم رهبری و رئیس جمهور بر توسعه سواحل مکران تاکید دارند، گفت: در شمال کشور 900 کیلومتر ساحل است که با یک تراکم و مراجعه بسیار بالا‌ی مردم با امکانات محدود روبه‌رو است.

سلطانی‌فر افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و رویکرد دولت که باید یک توازنی در زمینه توسعه کشور به‌وجود آید اکنون فعالیت‌هایی در زمینه سرمایه گذاری در بخش گردشگری ایجاد شده است.

وی، با بیان اینکه نقاط مستعد ساحلی در مناطق جنوبی کشور برای سرمایه گذاری ویژه دهکده گردشگری شناسایی و انتخاب می‌شود بیان کرد: با انتخاب نقاط دارای جاذبه‌های بسیار زیبا ومنحصر به فرد طبیعی، زیربناها را با سرمایه گذاری دولتی فراهم می‌شود و سپس در اختیار سرمایه گذاران قرار می‌گیرد.

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه استان بوشهر محل مناسبی برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است، افزود: تاکنون سرمایه‌گذاری دولت در استان بوشهر در حوزه انرژی بوده که با توجه به وجود حدود 900 کیلومتر نوار ساحلی در استان و داشتن جاذبه‌های زیبا و مناسب اکنون شش نقطه برای ایجاد دهکده گردشگری شناسایی شده که سه نقطه آن انتخاب می‌شود.

سلطانی‌فر با بیان اینکه مطالعات ساخت دهکده‌های گردشگری ساحلی آغاز شده گفت:  استان ساحلی بوشهر استانی زیبا و دارای جاذبه‌های منحصر بفرد است که اقدامات لازم برای ایجاد زیرساخت‌ها از محل اعتبارات دولتی انجام می‌شود.

وی با تاکید بر تکمیل شدن نوار ساحلی بوشهر گفت: اکنون برای ساحت نوار ساحلی بوشهر اقداماتی انجام شده که باید این پروژه تکمیل شود.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از توافقات با استاندار بوشهر خبرداد وگفت: با توافقاتی که با استاندار بوشهر شده مناطق جاذبه‌های گردشگری استان بوشهر در حال شناسایی و انتخاب است که پس آن سرمایه گذاری برای ایجاد زیرساخت آغاز می‌شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 345560