توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
هفتمین جشنواره سراسری هنرهای تجسمی بسیج برگزار می شود
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۸
معاون امور انجمن های سازمان بسیج هنرمندان کشور، از برگزاری هفتمین جشنواره سراسری هنرهای تجسمی بسیج به میزبانی استان لرستان خبر داد.
به گزارش عرش نیوز؛امیر نصیربیگی روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج در کرمانشاه افزود: این جشنواره امسال در دو مقطع استانی و کشوری اجرا می شود که مرحله استانی آن برگزار شده و مرحله کشوری آن نیز پنجم بهمن ماه برگزار خواهد شد.

نصیربیگی، با بیان این که هنوز داوری آثار ادامه دارد، اظهار داشت: از هر یک از استان های کشور 18 اثر منتخب استانی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

وی گفت: این جشنواره با هدف رشد و شکوفایی استعدادهای هنری بسیجیان ، شناسایی و به کارگیری توانمندی های هنری بسیجیان، ایجاد رقابت سالم و سازنده در بین هنرمندان بسیجی برای خلق آثار برجسته و شاخص، معرفی فرهنگ اصیل اسلامی، نمایش توانمندی های هنرمندان بسیجی در حوزه هنرهای تجسمی برگزار می شود.

نصیربیگی افزود: جشنواره هنرهای تجسمی بسیج در بخش اجرایی در رشته های نقاشی، کاریکاتور، طراحی، تذهیب، گرافیک و ... برگزار می شود و در بخش علمی و جنبی جشنواره ، ارائه مقالات و برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور اساتید متخصص مد نظر است.

معاون امور انجمن های سازمان بسیج هنرمندان کشور با اشاره به برخی از محورها و موضوعات این جشنواره گفت: وحدت اسلامی (هبستگی و حسن همجواری)، تداوم فرهنگ علوی (غدیر، عاشورا، امید، انتظار و ظهور)، فرهنگ پایداری اعم از حماسه مقاومت، ایثار، شهادت، آزادگی، انرژی هسته ای برای همه، سلاح هسته ای برای هیچ کس، افشای فتنه گروهک های تکفیری بویژه گروهک تکفیری داعش و چالش های هنر در حوزه جنگ نرم، مقابله با شبکه های ماهواره ای و رسانه های مهاجم از موضوعات این جشنواره است.

وی، برگزاری جشنواره سرودها و آواهای انقلابی و حماسی در اواخر بهمن ماه، کنگره تخصصی شهدای فین و کنگره تخصصی شهدای خوشنویس تا پایان سال را از جمله برنامه های در دست اقدام سازمان بسیج هنرمندان کشورعنوان کرد.

یازدهمین جشنواره سراسری بسیج با حضور270 هنرمند و 23 گروه نمایشی از 15 دی ماه در کرمانشاه آغاز شده و تا 18 همین ماه ادامه دارد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 352661