توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نکونام: به مراسم بهترین‌ها دعوت شدم اما خودم نرفتم/ ستاره‌هایی که روی ابرها هستند نمی‌توانند خدمت کنند زودتر بروند!
پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۵
کاپیتان و مربی سابق تیم ملی گفت: به مراسم بهترین‌های فوتبال ایران دعوت شده بودم اما به دلایلی که نمی‌خواهم در موردش حرف بزنم به این مراسم نرفتم.
به گزارش عرش نیوز به نقل از فارس، جواد نکونام تا همین چند ماه پیش یکی از عناصر مهم فوتبال ملی ایران محسوب می‌شد. کاپیتانی که بعد از خداحافظی از تیم ملی به دست راست کارلوس کی‌روش تبدیل شد و خیلی‌ها بعد از خداحافظی‌اش از فوتبال اعلام کردند که او مغز متفکر کی‌روش شده و به نوعی قصد دارد از تجربیات مرد پرتغالی برای آینده فوتبال ایران استفاده کند. اما خیلی طول نکشید که راحت جواد نکونام کنار گذاشته شد و هیچ‌کس هم دلیل این موضوع را به درستی متوجه نشد. نکونام که بعد از کنار رفتن از تیم ملی در یک قدمی نیمکت تراکتورسازی قرار داشت مجدداً با یک شوک از سوی مدیران فوتبالی روبه‌رو شد و در حالی که با وی برای هدایت سرخ‌پوشان تبریزی به توافق نهایی رسیده بودند به یکباره نام نکونام را فراموش کردند تا کاپیتان سابق تیم ملی دومین تجربه تلخ خود را بعد از کنار رفتن از تیم ملی حس کند.

حالا نکونام با آن تجربه‌های تلخ با نگاهی متفاوت به کلاس‌های مربی‌گری رفته و از حالا برای سرمربی‌گری خیز برداشته است. خبرنگار خبرگزاری فارس به بهانه حضور جواد نکونام در کلاس‌های مربی‌گری و همچنین عدم حضور وی در مراسم بهترین‌های لیگ شانزدهم با نکونام گفت‌وگویی را ترتیب داده که گزیده‌ای از صحبت‌های وی را در زیر می‌خوانید:

*دوست ندارم با عکس گرفتن و بازی با عدد و ارقام در کلاس‌ها خودنمایی کنم!

*بدنسازی تیم‌ها در هفته اول خودش را نشان داد

* به مراسم بهترین‌ها دعوت شدم اما خودم نرفتم

*جای خیلی‌ها در مراسم بهترین‌ها خالی بود

* به ستاره‌هایی که الان روی ابرها هستند توصیه می کنم که نمی‌توانند کمک کنند زودتر بروند

متن کامل گفت‌و‌گوی نکونام را در زیر می‌خوانید:

فارس: ابتدا از کلاس‌های مربی‌گری که در آن شرکت کردید صحبت کن؟

خوشبختانه وارد کلاس‌های خوبی شدم که مدرسان خوبی دارد. فلامینگ در کنار آقای محصص برنامه خوبی را برای ما در نظر گرفتند و سطح کلاس‌ها بالا است. افراد با تجربه‌ای هم در این کلاس‌ها شرکت کردند ولی من اصولاً‌ دوست ندارم عکس بگیریم و با عدد و ارقام خودنمایی کنم. سرم به کار خودم است و دوست دارم از این کلاس‌ها بهترین بهره را ببرم.

فارس: نظرت در مورد سطح کیفی مسابقات هفته اول لیگ برتر چیست؟

از لحاظ ارزیابی اگر بخواهم صحبت کنم باید بگویم یک ایراد عمده در برنامه‌ریزی این مسابقات وجود دارد. لیگ برتر در اوج گرما استارت خورده و این مسئله روی عملکرد بازیکنان تأثیر دارد. به نظرم قبل از شروع مسابقات زمان برگزاری بازیکنان را مشخص می‌کردند و ساعت بازی‌ها را به عقب‌تر می‌آوردند تا کیفیت تیم‌ها پایین نیاید.

فارس: از لحاظ کیفی چطور؟

تعداد گل‌هایی که ردوبدل شده نشان می‌دهد هفته خوبی پشت‌سر گذاشتیم اما تا 2 هفته می‌توانیم بگوییم کدام تیم‌ها در کدام نقاط ضعف دارند. مهم‌ترین نکته هفته اول اینجا است که هر تیمی زودتر کارش را استارت زده و بدنسازی انجام داده در همان هفته اول نشان داده است. بدشانسی و مسائل داوری و مباحث دیگر جای خود اما زوداستارت زدن برخی تیم‌ها در هفته اول خودش را به خوبی نشان داد.


فارس: به نظرت امسال که سال جام جهانی هم هست لیگ ما می‌تواند پُرپدیده باشد؟

لیگ همیشه می‌تواند پدیده داشته باشد و خیلی‌ها دوست دارند خودشان را در لیگ نشان دهند. این به کادر فنی تیم‌ها بستگی دارد که چطور به جوان‌هایشان میدان می‌دهند.

فارس: ظاهراً به مراسم بهترین‌ها دعوت شده بودی اما در آن شرکت نکردی؟

بله، دعوت شدم اما نرفتم!

فارس: علت خاصی داشت؟

علت خاصی داشت اما نمی‌خواهم در موردش توضیح بدهم.

فارس: به نظرت جای چه کسانی در مراسم خالی بود؟

جای خیلی‌ها در این مراسم خالی بود و خیلی‌ها هم که نباید در مراسم می‌بودند، جای بقیه که حق‌شان بود را پر کرده بودند. من خیلی‌ها را در مراسم دیدم که نباید آنجا می‌بودند.


فارس: به نظرت امسال کدام تیم‌ها می‌توانند مدعی قهرمانی باشند؟

استقلال، پرسپولیس، ذوب‌آهن و سپاهان تیم‌هایی هستند که بدون شک جزو مدعیان قهرمانی خواهند بود.

فارس: بعد از جدایی از تیم ملی کمتر مصاحبه کردی و 2 روز پیش مسعود شجاعی در گفت‌وگویی با خبرگزاری فارس اعلام کرد که در حق جواد نکونام اجحاف شده است، خودت نظرت چیست؟

مسعود شجاعی به من لطف دارد و با خصوصیات اخلاقی من آشنا است. من و مسعود سال‌ها کنار هم بودیم، کاش او می‌توانست خیلى حرف‌ها را بزند ولى فعلاً صلاح نیست. قطعاً خود مسعود هم از این نامهربانی‌ها ناراحت است چون در حق او هم کم لطفی شده اما خدا را شکر اجازه ندادم با من این‌کار را انجام بدهند،چون با قدرت آمدم و با قدرت‌تر رفتم. این اتفاق برایم هم در تیم ملى و هم در رده باشگاهى رخ داد. وقتى از تیم ملى رفتم به گفته کارشناسان و صاحبان فن فوتبالى هنوز می‌توانستم ادامه دهم.در رده باشگاهی هم حداقل می‌تواسنتم دو سال دیگر بازی کنم ولی فکر می‌کنم که هیچ‌کس از مسئولان فدراسیون و فوتبال تمرکزش روی این نیست که شأن ملی‌پوشان به خصوص بازیکنان بزرگ تیم ملی حفظ شود. یادم می‌آید 2 روز بعد از خداحافظی، دقیقاً ٢ روز بعد در یک برنامه تلویزیونی شرکت کردم و صحبت کردم و فرداى آن‌روز براى فرار از ماجرا اعلام کردند نکونام کاپیتان سابق تیم ملی بود در حالى که باید از من حمایت می‌کردند.به همین راحتی یک بازیکن فراموش می‌شود و زحماتش از یادها می‌رود.

فارس: ظاهراً خیلی دلخوری؟

نه! چون محتاج کسى نبودم جز خدا و هم تیمی هایم!اما یک پیام به بازیکنان کنونی تیم ملی و ملی‌پوشان دارم. اتفاقی که برای خیلى از بزرگان فوتبال رخ داده قطعاً براى آنها هم هست. روی سخن من با ستاره‌هایی است که الان روی ابرها هستند. اگر روزی آنها به نتیجه رسیدند که نمی‌توانند خدمت کنند بروند تا اذیت نشوند.

انتهای پیام/ا
کد مطلب: 392063