توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار آذربایجان‌غربی:
امسال ۱۶۰ روستای آذربایجان‌غربی از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۹
استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تا پایان امسال ۱۶۰ روستای استان از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی قربانعلی سعادت امروز در بازدید سه ساعته از شبکه انتقال گاز به سیلوانا با اشاره به لزوم توجه به توسعه روستاها در حوزه امور زیربنایی اظهار داشت: افزایش تعداد روستاهای دارای گاز طبیعی از جمله برنامه‌های دولت در استان است.

سعادت افزود: آذربایجان‌غربی در انتهای خط گازرسانی در کشور قرار دارد و باید توجه و برنامه‌ریزی بیشتری در راستای بهره‌مندی روستاهای این استان از گاز طبیعی انجام گیرد.

وی گفت: در ۱۲ سال گذشته ۳۶۶ روستا در آذربایجان‌غربی گازرسانی شده است و با برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان سال آینده نیز می‌توانیم نزدیک به همین میزان روستا را از نعمت گاز بهره‌مند کنیم و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است افزون بر ۱۶۰ روستا تا پایان امسال از این نعمت بهره‌مند شده و بهره‌مندی افزون بر همین تعداد نیز برای سال آینده برنامه‌ریزی شده است.

استاندار آذربایجان‌غربی تصریح کرد: برنامه‌ریزی و اهتمام مدیران در این خصوص مهمترین عامل اجرای طرح‌های گازرسانی در استان است و امیدوار هستیم با این برنامه‌ریزی و اهتمام مدیران، سهم ۳۶ درصدی روستاهای آذربایجان‌غربی از گاز طبیعی روز به روز بیشتر شده و به حد مطلوبی برسد.

وی با اشاره به کار سخت پیمانکار و کارکنان شبکه گازرسانی به سیلوانا و کار این افراد در کوهها و دره‌های مسیر گازرسانی افزود: انتقال این خط گاز در شرایط بسیار سخت به خوبی انجام می‌گیرد که کار بسیار ارزشمندی است و امیدواریم در سریعترین زمان ممکن گازرسانی به شهر سیلوانا انجام شده و مردم سیلوانا نیز از این نعمت بهره‌مند شوند.

استاندار آذربایجان‌غربی از دریاچه پشت سد شهرچای، روستای زیوه و شهر سیلوانا نیز بازدید کرد.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 350366