توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ولایت مداری از ویژگی های بارزآیت الله مهدوی کنی بود
دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۳
دادستان کل کشور با تجلیل از شخصیت برجسته و انقلابی عالم ربانی آیت مهدوی کنی گفت: ولایت مداری از ویژگی های بارز روحانی جلیل القدر آیت الله مهدوی کنی بود.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام سید' ابراهیم رییسی' یکشنبه شب در آیین بزرگداشت آیت الله حاج شیخ محمدرضا مهدوی کنی در شیراز افزود: آیت الله مهدوی کنی به ولایت پایبندی داشت و همواره بر این اصل استوار بود.

وی با اشاره به اینکه ولایت فقیه یک دین شناس است که جامعه را به سمت باورهای دینی و اخلاق دینی سوق می دهد افزود: وحدت، ولایت مداری، تکلیف محوری، اخلاص و دانش و فرهیختگی پیام آیت الله مهدوی کنی است.

حجت الاسلام رییسی با بیان اینکه آیت الله مهدوی کنی یک عالم ربانی بود گفت: عالم ربانی جهل را می شناسد و جامعه را برای دوری از جهل و نادانی هدایت می کند و شهیدان و عالمان دینی جامعه امروز ما را از جهالت و نادانی بیدار کردند.

دادستان کل کشور افزود: آیت الله مهدوی کنی تمام وجود خود را وقف تبلیغ و ترویج دین، تربیت نفوس مستعد و فراخوانی مردم به حیات دینی و انسانی کرده بود.

وی گفت: آیت الله مهدوی کنی در دوران پیش از انقلاب تمام همت خود را در راه مبارزه با حکومت ستم شاهی پهلوی به کار گرفت و در دوران بعد از انقلاب نیز در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش مضاعف کرد.

دادستان کل کشور افزود: آیت الله مهدوی کنی سیاستمداری شجاع، انقلابی، تکلیف مدار، ولایت محور بود که این مهم در گفتمان وی در 50 سال فعالیت سیاسی،متبلور بود.

وی با بیان این مطلب که تمام محاسبات سیاسی آیت الله مهدوی کنی بر اساس تکلیف مداری بود گفت: دین انسان را می سازد و سیاست انسان دین مدار عین دیانت اوست که این ترجمان سخن مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام رییسی با بیان اینکه خدمت به خلق، راه نزدیکی به خداوند است گفت: آیت الله مهدوی کنی با مردم، در مردم و از مردم بود که توانسته بود در دل ها تاثیرگذار باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حیات امام راحل؛ انقلاب، راه و اهداف بلند امام راحل است افزود: امروز بیش از هر زمان دیگری انقلاب، افکار، و اندیشه های امام خمینی(ره) در جوامع بشری رونق دارد.

دادستان کل کشور گفت: امروز تمام انقلاب ها و حرکت های آزادی خواه در جهان اصول انقلاب امام خمینی(ره) را می شناسند.

حجت الاسلام رییسی با بیان اینکه آنچه انسان را به سمت خدا و توحید بخواند، علم است خاطرنشان کرد: حقیقت علم در عبودیت نهفته است و هر کس عبدتر باشد عالم تر است.

وی تصریح کرد: انسان در پرتو ارتباط با وحی، به انسانیت دست می یابد و خلیفه الله می شود.

دادستان کل کشور در بخشی از سخنان خود با اشاره به شخصیت حبیب الله عسکر اولادی نیز گفت: این شاگرد مکتب امام خمینی(ره) همواره انسانی دین محور و تکلیف مدار بود که سیاست او در پرتو دین شکل گرفته بود.

در این آیین همچنین یاد حبیب الله عسکراولاد نیز گرامی داشته شد.

آیین گرامیداشت آیت الله حاج شیخ محمدرضا مهدوی کنی با حضور نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، استاندار فارس، و مسوولان استان فارس در شیراز برگزار شد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 324662