توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی:
300 کیلومتر از راه روستایی هرمزگان آسفالت می‌شود
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۳
معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی از برنامه‌ریزی برای احداث 300 کیلومتر راه روستایی تا پایان سال 93 در استان هرمزگان خبر داد.
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، سید حسین میرشفیع پیش از ظهر امروز در بازدید از راه‌های روستایی شهرستان بندرعباس – حوزه بخش فین، اظهار داشت: در این راستا برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است که انتظار داریم با تخصیص اعتبارات بتوانیم به چشم‌انداز مورد نظر دست پیدا کنیم.

 
وی با بیان اینکه اعتبارات راه روستایی از منابع وزارت راه و شهرسازی محدود است، تصریح کرد، در صورت تخصیص اعتبارات 300 کیلومتر از محورهای روستایی هرمزگان آسفالته می‌شود.

 
میرشفیع در ادامه به مشارکت دهیاری‌ها و خیرین استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: در این زمینه هم همکاری و همیاری‌های لازم در حال شکل گرفتن است که امیدواریم با استفاده از این ظرفیت بتوانیم 200 کیلومتر دیگر از راه های روستایی هرمزگان هم از این طریق آسفالت کنیم.

 
وی ادامه داد: در صورتی که دهیاری‌ها بتوانند بخشی از اعتبارات راه روستایی را تامین کنند و زیرسازی‌ها تکمیل شود، معاونت راه روستایی وزارت راه و شهرسازی این آمادگی دارد تا قیر مورد نیاز برای آسفالت جاده های مذکور را تامین کند.

 
معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی با مثبت ارزیابی کردن مشارکت دهیاری‌ها در احداث راه‌های روستایی بیان داشت: این همکاری در هرمزگان می‌تواند، میانگین برخورداری از راه آسفالتی استان را با میانگین کشوری نزدیک‌تر کند.

 
به گفته وی، متوسط برخورداری از راه روستایی در استان هرمزگان نسبت با سایر استان‌های کشور پائین است.

 
میرشفیع در ادامه به بازدید از محورهای حوزه رویدر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر محور منتهی به شهر رویدر دارای پیچ‌های خطرناک و نقاط حادثه‌خیز است که رفع نقاط حادثه‌خیز و اصلاح محورها در حال انجام است.

 
وی بیان داشت: قیر مورد نیاز این محور نیز توسط معاونت راه روستایی وزارت راه و شهرسازی تامین شده است.
کد مطلب: 294161