توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس اتاق بازرگانی ایران:
هیئت فعالان اقتصادی ایران به عراق سفر می‌کند
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۷
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: هیئتی از فعالان اقتصادی ایران در سفر معاون اول رئیس‌جمهور به عراق سفر می‌کنند.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران و مشهد، رابطه کشور با عراق را متفاوت و استثنایی دانست و اظهار داشت: عراق برای مردم ایران سرزمینی مقدس قلمداد می‌شود به همین دلیل باید روابط اقتصادی این دو کشور نیز نسبت به روابط با سایر کشورها متفاوت باشد.

وی قدم اول برای رسیدن به توسعه مناسبات تجاری ایران و عراق را شناسایی مشکلات برشمرد و عنوان کرد: بعد از آشنایی با معضلات می‌توانیم متناسب با شرایط، راهکارهای منطقی و قابل اتکا ارائه دهیم.

براساس اظهارات رئیس پارلمان بخش خصوصی، دولت ایران حمایت‌های لازم و کافی را از اتاق ایران برای رسیدن به توسعه‌ای پایدار در تجارت با عراق دارد.

رئیس اتاق ایران از سفر معاون اول رئیس جمهور ایران به عراق در روزهای آینده خبر داد و گفت: قرار است هیئتی بزرگ از فعالان اقتصادی ایشان را همراهی‌ کنند. لازم است قبل از سفر معاون اول رئیس جمهور ایران به عراق، دو گروه از هر دو کشور، مشکلات موجود را عارضه‌یابی و مشخص کنند که انجام چه کارهایی لازم بوده و چه کارهایی نباید صورت بگیرد.

شافعی گفت: در ارتباط با عراق نباید تنها به فکر تجارت کالا باشیم بلکه کمک به توسعه تولید و سطح سرمایه‌گذاری‌های عراق نیز امری ضروری است.

در ادامه جعفر همدانی، رئیس اتحادیه اتاق‌های بازرگانی عراق با تاکید بر تقویت جایگاه کالاهای صادراتی ایران در بازار عراق، گفت: با وجود ۵ مرز مشترک بین ایران و عراق شاهد آن هستیم که ترکیه تنها با یک مرز و بازارچه توانسته کل بازار عراق را در اختیار گیرد.

رئیس اتحادیه اتاق‌های بازرگانی عراق در رابطه با تاسیس اتاق مشترک عراق و ایران گفت: اتاق مشترک ایران و عراق تأسیس شد و توانسته تاثیر بسزایی در سطح روابط داشته باشد به همین دلیل در تلاش هستیم که اتاق همتای آن را در عراق به وجود آوریم و امیدواریم این اتفاق عرض مدت ۳ ماه به نتیجه برسد.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 357053