توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
شعار دادن برای ساخت پارک علم و فن‌آوری یاسوج کافی است
يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۱
معاون پشتیبانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که در ارتباط با پارک علم و فناوری این استان تنها شعار می‌دهیم، گفت: قضیه پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد قابل تحمل نیست.
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، مجید محنایی ظهر امروز در سومین نشست کارگروه پژوهش استان کهگیلویه و بویراحمد در سال جدید یکی از دستاوردهای این کارگروه را برگزاری منظم آن و حضور به موقع اعضا در جلسات دانست.

 
معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: بحثی که همواره و از دولت قبل تاکنون در جلسات کارگروه پژوهشی استان وجود داشته موضوع پارک علم و فن‌آوری است که تاکنون در حد شعار باقی مانده است.

 
این معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد شدید از وضعیت این پارک، گفت: در استان نشسته‌ایم و فکر می‌کنیم از مرکز کاری برای ما انجام می‌دهند در حالی که باید عزم جدی در خود استان برای راه‌اندازی این پارک وجود داشته باشد.

 
محنایی که در جمع کارگروه پژوهش استان سخن می‌گفت در همین خصوص با اشاره به این که قضیه پارک علم و فن‌آوری از سال 84 و ابتدای دولت گذشته همواره مطرح بوده است، تصریح کرد: پس از سال‌ها بلاتکلیفی بالاخره رئیس آن انتخاب شد و اکنون مدت‌هاست که بحث محل اجرای آن را داریم.

 
معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد و دبیر کارگروه پژوهش استان افزود: در این خصوص استان و وزارت علوم باید بیشتر با هم تعامل داشته باشند و عزم جدی در داخل استان برای اجرای این پروژه مهم علمی و پژوهشی باشد چرا که با حرف و شعار نمی‌توان کاری از پیش برد.

 
محنایی وضعیت کنونی پارک علم و فناوری استان را غیر قابل تحمل دانست و گفت: تنها استان کشور هستیم که از وجود پارک علم و فناوری بی‌بهره‌ایم که زیبنده استان و حوزه علم و دانش نیست.

 
وی به مزایای وجود چنین مراکزی اشاره کرد و گفت: بسیاری از مشکلات نخبگان با رفع این معضل برطرف می‌شود و برای کارهای پژوهشی و تحقیقاتی با مشکل مواجه نمی‌شوند.

 
این معاون استاندار از کارگروه پژوهش به عنوان محلی برای تصمیم‌گیری یاد کرد و گفت: این‌جا محل تصمیم‌گیری است نه تصمیم‌سازی بنابراین باید در خصوص موضوعاتی مهم مانند پارک علم و فن‌آوری تصمیم جدی گرفت.
کد مطلب: 287457