توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:
پرداخت ۱۴ هزار میلیارد تومان وام مسکن روستایی در کشور/ مقاوم‌سازی ۱۰۰ درصد خانه‌های روستایی در افق ۱۴۰۵
يکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۲
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه تاکنون ۱۴ هزار میلیارد تومان وام مسکن روستایی در کشور پرداخت شده است، گفت: درصدد هستیم تا ۱۰۰ درصد خانه‌های روستایی در افق ۱۴۰۵ مقاوم‌سازی شده باَشند.

به گزارش عرش نیوز، علیرضا تابش پیش از ظهر امروز در گردهمایی دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای استان در سالن همایش هلال‌احمر سمنان اظهار کرد: منابع مالی به‌تنهایی نمی‌تواند توسعه و سازندگی را به همراه آورد.

 
وی افزود: بوم‌گردی و صنعت گردشگری این روزها به‌عنوان یکی از منابع درآمد در روستاها مطرح شده است و باید از این ظرفیت نهایت استفاده و بهره‌مندی را برد.

 
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: هر روستایی که بخواهد در صنعت بوم‌گردی و گردشگری همراهی کند؛ بنیاد مسکن آماده ارائه تسهیلات فوق‌العاده به این افراد است.

 
تابش با بیان اینکه برای تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار طرح هادی تعبیه شده است، اضافه کرد: برای ۳۸ هزار روستای کشور طرح هادی تهیه شده است.

 
وی با بیان اینکه باید برای تمام روستاهای کشور نقشه راه جداگانه تهیه و به آن عمل شود، تصریح کرد: دسترسی به قیر رایگان به مبلغ ۴ هزار میلیارد تومان، آن‌هم در سالی که تنگناهای مالی به دولت فشار می‌آورد، اقدام بزرگ و ارزشمندی بوده است.

 
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۲ میلیون واحد مسکونی جدید در روستاها ساخته شده است و در افق ۱۴۰۵ بر آنیم تا ۱۰۰ درصد خانه‌های روستایی مقاوم‌سازی شده باشند.

 
تابش خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۴ هزار میلیارد تومان وام مسکن روستایی در کشور پرداخت شده است.

 
وی با بیان اینکه سعی کنید تا هرچه در توان دارید، روستائیان را شاد و سرزنده نگه دارید، بیان کرد: روستا باید روستا بماند و بافت روستایی خود را حفظ کند و صرفا به فکر خیابان‌کشی‌های عریض و طویل در روستاها نباشید./خبرگزاری فارس
کد مطلب: 391758
 
 


پربازدیدترین