توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۹۶ درصد از اراضی چهارمحال و بختیاری در اختیار دولت قرار گرفت
دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۶
معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری گفت:در راستای اجرای قانون تثبیت مالکیت اراضی دولت, تاکنون سند ۹۶ در صد از اراضی این استان در اختیار دولت قرار گرفته شده است.
به گزارش عرش نیوز، علی محمدی مقدم , اظهار کرد: در راستای اجرای ماده ۵۶ قانون حفاظت مدیریت و بهره برداری از منابع طبیعی بر اساس مصوبه سال ۱۳۴۶ و ماده ۲ قانون حفظ و حمایت منابع طبیعی و ذخایر جنگلی با تصویب قانون تثبیت مالکیت دولت و اجرای این قانون در استان چهارمحال و بختیاری اراضی ملی و مستثنیات اشخاص به صورت ۱۰۰ درصد مشخص شده است.

وی با بیان اینکه دولت در راستای اجرای این قانون در عرصه های ملی اقدام به صدور سند های ثبتی نموده است, افزود: تاکنون سند ۹۶ درصد از مساحت اراضی این استان در اختیار دولت قرار گرفته شده است و صدور سند ثبتی سایر اراضی در دست اقدام است.

معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی و آبخیزداری چهار محال و بختیاری خاطر نشان کرد: در راستای توسعه این استان و بهره مندی از عرصه های ملی، تاکنون ۷۵ هزار هکتار از اراضی مرتعی کم بازده این استان در راستای اجرای طرح های عمرانی، عمومی، صنعتی،کشاورزی و گردشگری به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار شده است.

محمدی مقدم خاطر نشان کرد: آمار اخذ سند اراضی ملی تا پایان سال گذشته در شهرستان های فارسان و اردل به صورت ۱۰۰ درصد و در شهرستان کوهرنگ ۵/۹۷ درصد، بروجن ۸۸ درصد، لردگان ۴/۹۴ درصد، شهرکرد ۱/۸۴ درصد، کیار ۷/۸۶ درصد، بن ۶/۷۲ درصد و سامان ۷۹ درصد بوده است.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 261554