توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار چهارمحال و بختیاری:
زمین‌های ادامه بلوار آیت‌الله کاشانی شهرکرد تغییر کاربری نمی‌یابد
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۵
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: زمین‌های امتداد بلوار آیت‌الله کاشانی شهرکرد تغییر کاربری پیدا نمی‌کند.

به گزارش عرش نیوز؛قاسم سلیمانی دشتکی، صبح امروز در نشست با اعضای شورای اسلامی و شهردار شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: زمین‌های اطراف بلوار آیت‌الله کاشانی شهرکرد، به هیچ وجه، تغییر کاربری پیدا نخواهند کرد.

وی گفت: امتداد بلوار آبت‌الله کاشانی شهرکرد، تنها برای رفع ترافیک شهرکرد بازگشایی شده و به هیچ عنوان، نباید حتی یک متر از زمین‌های اطراف آن تغییر کاربری پیدا کنند.

سلیمانی دشتکی تأکید کرد: برنامه‌ریزی علمی به منظور جلوگیری از تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی اطراف بلوار آبت‌الله کاشانی شهرکرد و در نظر گرفتن این موضوع، در طرح تفضیلی شهر نیز ضروری است.

این مسئول افزود: مردم نیز باید مراقبت سوءاستفاده برخی کلاهبرداران، دلالان و سودجویان باشند تا به امید تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی اطراف بلوار آیت‌الله کاشانی شهرکرد، نسبت به خرید و فروش این زمین‌ها، اقدام نکنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه به ضرورت احداث کمربندی شمال شهرکرد، اشاره و تصریح کرد: مسئولان و مدیران شهری، باید از طریق مجاری قانونی، برای رفع معترضان در مسیر اجرای این پروژه مهم باشند و در این زمینه، مسئولان ارشد استان هم، به طور جدی حمایت می‌کنند.

وی معیار و شاخص انجام تمامی امور به ویژه مسائل مربوط به توسعه شهری را قانون دانست و اظهار داشت: حرکت مسئولان و مدیران در مسیر قانون، باعث همراهی و همکاری مردم با آنان می‌شود.

سلیمانی دشتکی انجام تخلفات در ساخت و سازهای شهری را باعث آسیب به چهره و بافت شهر اعلام و خاطرنشان کرد: مدیریت شهری باید با صدور احکام قانونی و قابل قبول، نسبت به جلوگیری و بازدارندگی از تخلفات، اقدامات لازم را اجرایی کنند.

وی بیان داشت: در یک سال گذشته، مسئولان استان چهارمحال و بختیاری، برای توسعه شهرکرد، در بخش‌های مختلفی مانند کمک به تأمین آب دشت شهرکرد، ممانعت و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی دستگاه‌های اجرایی، استفاده از پساب فاضلاب در آبیاری فضای سبز شهری و پرداخت مطالبات شهرداری از دستگاه‌های اجرایی، اقدامات مهم و تأثیرگذاری را انجام داده‌اند.

استاندار چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی سریعتر مجتمع فناوران 2 شهرکرد را ضروری اعلام و اضافه کرد: در این رابطه، مدیریت امور اراضی این استان، موظف است نسبت به تعیین و تأمین زمین به منظور جابجایی صنوف مزاحم و نیمه‌مزاحم به خارج شهر، اقدامات لازم را در سریع‌ترین زمان ممکن، انجام دهد.

وی همچنین، اجرای پروژه برج‌های دوقلو شهرداری شهرکرد را مطلوب برشمرد و عنوان داشت: این پروژه، به عنوان نماد استان چهارمحال و بختیاری بوده که توسعه شهر و رونق اقتصادی را به دنبال دارد.

سلیمانی دشتکی اظهار کرد: برنامه‌ریزی علمی و کارشناسی، به منظور جلوگیری از بروز مشکل در روند اجرایی پروژه برج‌های دوقلو شهرداری شهرکرد، ضرورت دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، شهرکرد را نماد و پیشانی استان چهارمحال و بختیاری دانست و گفت: نقش مدیریت شهری، در تمامی عرصه‌ها و مراحل مختلف زندگی شهروندان، نمایان است.

استاندار چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: مردم این استان، در مراجعه به شهرکرد، علاوه‌بر انجام امور اداری، بخش زیادی از داد و ستد و خرید نیازهای خود را در این شهر انجام می‌دهند.

وی جایگاه شوراهای اسلامی در سطح ملی و استانی را بسیار بالا برشمرد و افزود: در شوراهای اسلامی، همانند مجلس شورای اسلامی، قانون‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت بر امور شهری صورت می‌گیرد.

سلیمانی دشتکی فاصله گرفتن از دیدگاه‌های بسته، شخصی، قومی و سلیقه‌ای را باعث کندی در روند پیشرفت اعلام و تصریح کرد: برای رسیدن سریع‌تر به توسعه پویا و همه‌جانبه، باید همدلی، همراهی و همبستگی بین گروه‌های سیاسی، اقوام، تشکل‌های مردم‌نهاد، مسئولان دستگاه‌های اجرایی و مردم تقویت شود.

وی اظهار داشت: ایجاد وفاق، وحدت رویه، توازن منطقه‌ای، رعایت عدالت و رسیدگی به مسائل مربوط به استان چهارمحال و بختیاری به دور از هرگونه حاشیه، نقش مهمی در تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی علمی و کارشناسی با هدف شتاب بخشی به روند توسعه دارد.

استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: مسئولان و مدیران شهری نیز به هیچ عنوان اجازه ندهند تا مسائل سیاسی و حاشیه‌ای، در روند توسعه شهر و خدمات رسانی مطلوب به شهروندان، تأثیر منفی داشته باشد.

وی مردم را شاهد بر عملکرد مسئولان و مدیران دانست و بیان داشت: مسئولان و مدیران شهری، موظفند تا در اجرای پروژه‌های شهری و خدمات‌رسانی بهینه به شهروندان، در سالی که از سوی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به نام "اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی" نامگذاری شده، سریع‌تر، انقلابی‌تر و جهادی‌تر عمل کنند.

سلیمانی دشتکی گفت: مدیریت ارشد استان چهارمحال و بختیاری با تمام توان خود، از شوراهای اسلامی و شهرداری‌ها، در راستای گره‌گشایی از مشکلات مردم، حمایت می‌کند.


منبع:فارس

کد مطلب: 353958