توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نیشابور توانایی تربیت دستیاران پزشکی را دارد
يکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۴
دکتر حسن امین‌اسلامی که بیش از 30 سال است در بخش جراحی زنان به بانوان نیشابوری خدمت کرده است، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون این بخش چنان از قوت برخوردار است که توانایی تربیت دستیاران پزشکی در رشته زنان را دارد.
به گزارش عرش نیوز . این پزشک متخصص جراحی عمومی  با اظهار خوشوقتی که تعداد افراد جامعه پزشکی کشور به فراتر ۱۵۰ هزار نفر رسیده است، تصریح کرد: هیچ وقت نباید کیفیت را فدای کمیت کنیم و باید کیفیت آموزش‌ها را ارتقا دهیم.
این متخصص جراحی عمومی که در مقطع دوران دفاع مقدس شش بار در جبهه‌های تحمیلی افتخار حضور پیدا کرده است، تاکید کرد: جامعه پزشکی ایران سربلند است زیرا در تمام دوران‌های حساس کشور مانند دفاع مقدس از خود مایه گذاشت و در بیمارستان‌های صحرایی چه ایثارگری‌هایی که خلق نشد در حالی که بیمارستان‌های عراق با پول کشورهای عربی و با حضور جراحان غربی اداره شد.
وی یادآور شد: مشکلات در حوزه سرطان زیاد است ولی طرح اخیر وزارت بهداشت و درمان چون غربال‌گری برخی سرطان‌ها به جلوگیری از شیوع این بیماری کمک می‌کند.
دکتر امین‌اسلامی با اشاره به اینکه تیرماه ۱۳۶۰ به توصیه مرحوم پدرش(از خیران بزرگ نیشابور) به این شهرستان آمده است، اضافه کرد: ما قسم خوردیم که خدمت کنیم و این را هم ثابت کردیم.
او همچنین به پرسش‌های تخصصی حاضران پرداخت و گفت: وجود خون در مدفوع با توجه به سن و وضعیت بیمار ممکن است چیز تازه‌ای باشد ولی آزمایش بهترین راه تشخیص بیماری سرطان است.
این جراح نیشابوری ادامه داد: رژیم غذایی مردم در زمان قدیم حاوی فیبر بود اما الان مواد گوشتی و فست‌فودهاست و متاسفانه می‌بینیم که به‌جای اینکه سفره‌های‌مان از سبزی‌جات و میوه‌جات پر شود از مواد گوشتی و چربی پر شده است در حالی که باید گفت سیستم دندانی انسان، گیاه‌خواری است نه گوشت‌خواری.
دکتر امین‌اسلامی اضافه کرد: متاسفانه عادات پرغذایی رواج پیدا کرده است تا جایی که در یک نوبت غذایی پدر یک جور غذا می‌خورد مادر طور دیگر و فرزند غذای متفاوت می‌خورد و البته بهترین حالت در جمع خوردن به‌جای تنها خوردن و استفاده از غذاهای سنتی است
کد مطلب: 363254