توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
روند آبیاری باغات در البرز تغییر می‌کند
يکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۵
مدیرکل دفتر فنی استانداری البرز گفت: به جهت ضرورت حفظ اراضی و باغات و از سوی دیگر اهمیت مدیریت بهینه مصرف آب در استان، روند آبیاری باغات نیازمند بازنگری است.
به گزارش عرش نیوز:
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی استانداری البرز، غلامرضا احمدی بیداخویدی محوری ترین موضوع طرح شده در این جلسه را تصمیم گیری پیرامون آبیاری باغات کلانشهر کرج برشمرد و اظهار کرد: به جهت ضرورت حفظ اراضی و باغات و از سوی دیگر اهمیت مدیریت بهینه مصرف آب در استان، روند آبیاری باغات نیازمند بازنگری است.

وی افزود: از این رو به زودی جلسه ای اختصاصی با این محوریت و با حضور مدیرعامل آبفای کرج، مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری در دفتر معاونت امور عمرانی استانداری برگزار و در ارتباط با آبیاری باغات تصمیم گیری می شود.

مدیرکل دفتر فنی استانداری البرز پیگیری موضوع واگذاری پارک هلجرد در حریم کمالشهر را از دیگر محورهای این نشست برشمرد و گفت: در این رابطه نیز مقرر شد شهرداری کمالشهر پارک موجود را توسعه داده و خدمات مورد نیاز مردم را در این پارک احداث نماید.

احمدی بیداخویدی تصریح کرد: نگهداری مجموعه کاخ مروارید از محورهای دیگر این جلسه بود، بر همین اساس مقرر شد تا مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نشست آتی گزارش اقدامات انجام شده درباره نگهداری این بنای تاریخی را اعلام نماید.

وی گفت: با توجه به مشکل آب کشاورزی و معضل آبیاری باغات سرحدآباد ، کلاک و رزکان نو، تصمیم نهایی برآن شده است تا مدیریت آب منطقه ای ظرف یک هفته گزارش آتی خود را درباره بهره برداری چاه های موجود و بهره برداری آن صرفاً جهت آبیاری ارائه دهد.

بیداخویدی افزود: در حال حاضر سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرج هزینه سنگینی را صرف خرید آب با تانکر جهت آبیاری باغات می کند و این روند نیازمند تجدید نظری ویژه است، به همین جهت نیز ضمن ارزیابی و نظرسنجی پیرامون این شکل آبیاری، تصمیم نهایی اعمال می شود.

مدیرکل دفتر فنی استانداری البرز گفت: با همکاری اداره کل راه و شهرسازی بخشی از اراضی محدوده شمال غربی کرج در مساحتی بالغ بر ۵۰۰ هکتار در اختیار سازمان پارک ها و فضای سبز قرار می گیرد تا در نیمه دوم سال شاهد کاشت درختان و توسعه فضای سبز در این اراضی باشیم.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 306257
 
 


پربازدیدترین