توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار چهارمحال و بختیاری:
حمایت از سرمایه‌گذاری در اولویت کاری مسئولان باشد
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۸
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: حمایت از طرح‌های سرمایه‌گذاری در اولویت کاری تمامی مسئولان این استان قرار گیرد.

به گزارش عرش نیوز؛قاسم سلیمانی دشتکی، صبح امروز در نشست با اعضای هیئت مدیره کانون بازنشستگان سپاه استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: حمایت از طرح‌های سرمایه‌گذاری، جزو برنامه‌های اولویت‌دار مسئولان این استان است.

وی گفت: انجام طرح‌های سرمایه‌گذاری نقش مهم و مؤثری را در زمینه سرعت‌بخشی به روند توسعه همه‌جانبه و پویا در استان چهارمحال و بختیاری ایفا می‌کند.

سلیمانی دشتکی تأکید کرد: برای انجام سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف، بایستی سرمایه‌گذاران نسبت به تأمین سهم آورده و تهیه وثیقه‌های مورد نیاز اقدامات لازم را انجام دهند.

این مسئول افزود: مسئولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط با سرمایه‌گذاری در استان چهارمحال و بختیاری نیز، باید موارد مربوط به سرمایه‌گذاری را با اولویت و بدون هرگونه سنگ‌اندازی، پیگیری و اجرایی کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط با سرمایه‌گذاری در این استان، همچنین باید قراردادهای برخی طرح‌های سرمایه‌گذاری را که تاکنون اجرایی نشده‌اند، باطل کرده و این طرح‌ها را در اختیار سرمایه‌گذاران قوی‌تری بگذارند.

وی اظهار داشت: مسئولان ارشد استان چهارمحال و بختیاری برای تسریع در روند اجرایی دستیابی به توسعه پویا پیشرفت‌های مطلوب در این استان، جذب سرمایه‌گذاران را جزو برنامه‌های اولویت‌دار خود قرار داده‌اند.

سلیمانی دشتکی به تشکیل و فعال کردن "پنجره واحد" در استان چهارمحال و بختیاری اشاره و خاطرنشان کرد: به همین منظور، باید تمامی استعلامات مربوط به سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف این استان، از طریق "پنجره واحد" به دبیری اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان صورت می‌گیرد.

وی بیان داشت: مسئولان دستگاه‌های اجرایی و مدیران و برنامه‌ریزان استان چهارمحال و بختیاری، نباید با طولانی کردن روند پاسخ‌دهی به استعلامات، نسبت به فرار سرمایه‌گذاران و تأخیر در روند سرمایه‌گذاری این استان اقدام کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: این استان، ظرفیت‌های بسیار بالا و قابلیت‌ها و پتانسیل‌های مناسب و مطلوبی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف دارد.

وی عنوان داشت: استفاده از توان بالای بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری در بخش‌های گوناگون استان چهارمحال و بختیاری، نقش مهم و ثأثیرگذاری را در افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری، بهبود وضعیت معیشت خانوارها، رونق اقتصادی و رشد در شاخص‌های توسعه‌ای به دنبال دارد.

سلیمانی دشتکی اظهار کرد: همکاری تمامی مسئولان و مدیران در بخش‌های دولتی، نیمه‌دولتی و خصوصی، برای سرعت‌بخشی به روند سرمایه‌گذاری با هدف دستیابی سریع‌تر به توسعه همه‌جانبه و پویا در استان چهارمحال و بختیاری ضروری است.

وی گفت: مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان چهارمحال و بختیاری، باید حذف بروکراسی اداری و انجام فعالیت‌های مربوط به جذب سرمایه‌گذاران در کوتاه‌ترین زمان ممکن را جزو برنامه‌های اولویت‌دار خود قرار دهند.

استاندار چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: این استان از زمینه‌های سرمایه‌گذاری بسیاری در حوزه‌های اقتصادی، ورزشی، گردشگری، فرهنگی و غیره برخوردار و در این زمینه، آمادگی تأمین نیازهای سرمایه‌گذاران وجود دارد.

وی افزود: به همین منظور، مسئولان استان چهارمحال و بختیاری، بسیاری از طرح‌های قابل سرمایه‌گذاری در این استان، برای معرفی به سرمایه‌گذاران را آماده و در همین زمینه 50 هزار هکتار زمین، از منابع ملی و دولتی هم شناسایی شده است.

سلیمانی دشتکی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید در مدت زمان فعالیت خود، با برنامه‌ریزی علمی و کارشناسی، نقش مهمی را در افزایش سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف سراسر کشور و استان چهارمحال و بختیاری داشته است.

وی اظهار داشت: مسئولان استان چهارمحال و بختیاری نیز در یک سال گذشته، با پیگیری‌های شبانه‌روزی و بی‌وقفه خود، نقش مهمی را در جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف این استان انجام داده‌اند.


منبع:فارس

کد مطلب: 355659