توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرماندار مهدیشهر خبر داد
نظر مثبت استاندار سمنان نسبت به توسعه امامزاده قاسم (ع) مهدیشهر
دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۴
فرماندار شهرستان مهدیشهر از نظر مثبت استاندار سمنان نسبت به توسعه امامزاده قاسم (ع) مهدیشهر در بخش‏های مختلف خبر داد.
به گزارش عرش نیوز،  محمدرضا قنبری صبح امروز در جمع رئیس و کارکنان اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مهدیشهر با اشاره به بازدید استاندار سمنان از امامزاده قاسم (ع) مهدیشهر که هم‏زمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی انجام شد، دید محمد وکیلی استاندار سمنان را نسبت به توسعه عمرانی و فرهنگی این امامزاده مثبت اعلام کرد.

فرماندار شهرستان مهدیشهر افزود: استاندار سمنان دستور اختصاص بودجه مورد نیاز عمرانی در این زمینه را برای بررسی و اعمال به معاون امور عمرانی استانداری سمنان ابلاغ کرده است.

قنبری بیان داشت: سرمایه‏گذاران بخش خصوصی باید تلاش کنند تا موقوفات با عنایت آنها احیا شود و می‏توان در این بخش، از ظرفیت و توان سرمایه‏گذاران برای سرمایه‏گذاری در موقوفات استفاده کرد.

فرماندار شهرستان مهدیشهر اظهار کرد: از سوی دیگر، شرایط ورود سرمایه‏گذاران به حوزه موقوفات باید فراهم شود تا آنها نیز از این امر استقبال کنند.

به گزارش فارس؛ در منطقه زیارت شهرستان مهدیشهر، امامزاده‏ای وجود دارد که به نام قاسم‌بن موسی‌بن جعفر (ع) معروف است.

امامزاده قاسم‌بن موسی‌بن جعفر (ع) از نوادگان امام جعفر صادق (ع) و فرزند امام موسی کاظم (ع) و از برادران امام رضا (ع) است.

بنا به روایات و باورهای افراد محلی، ایشان مسافر بوده و در حدود ۸۰۰ سال پیش از کربلا یا نجف عازم مشهد مقدس (طوس قدیم) برای زیارت بارگاه برادرش امام رضا (ع) بوده است؛ ۸۰۰ سال پیش جاده ابریشم از مهدیشهر می‏گذشت و به همراه امامزاده قاسم (ع) ساربان‏هایی نیز بوده‏اند.

ایشان در منطقه امام زین‏علی مهدیشهر بر اثر بیماری فوت می‏کند و در شب ساربان‏ها خواب می‏بینند که باید ایشان را روی شتر بگذارند و هر جا که شتر به زمین نشست، جنازه امامزاده قاسم‌بن موسی‌بن جعفر (ع) را غسل و آنجا دفن کنند.

بنای امامزاده در سال ۹۴۳ هجری شمسی در دوره صفویه به دست هنرمندان ماهر ایرانی ساخته شده و طی شماره ۳۵۴۸ به ثبت آثار ملی سازمان میراث فرهنگی در آمده است./فارس
کد مطلب: 212053