توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آلودگی خطوط انتقال نفت لرستان به طور ویژه پیگیری می کنیم
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۷
خرم آباد - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور از پیگیری ویژه آلودگی خطوط انتقال نفت لرستان توسط این سازمان خبر داد.
به گزارش عرش نیوز، معصومه ابتکار عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی لرستان و در پاسخ به خبرنگار مهر با اشاره به پیگیری محیط زیست در رابطه آلودگی های نفتی در لرستان اظهار داشت: سازمان محیط زیست همواره در این زمینه پیگیر بوده و یکی از برنامه های ما برای استان لرستان بررسی و پیگیری جدی این موضوع است.

وی با بیان اینکه موضوع آلودگی نفتی و خطوط لوله نفت همواه در سازمان محیط زیست کشور مورد طرح بوده است ادامه داد: به طور حتم این پیگیریها از سوی این سازمان ادامه خواهد داشت تا این معضل در استان برطرف شود.

برگزاری دوره های آموزشی برای ۵۰۰ نفر از محیط بانان کشور

رئیس سازمان محیط زیست کشور به کمبود محیط بان در کشور اشاره کرد و گفت: ما برای رفع این موضوع دو راه حل استفاده از توانمندیهای و نیروهای جدید و همچنین آموزش نیروهای موجود در سطح کشور را در دستور کار خود قرار داده ایم.

ابتکار با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی برای ۵۰۰ نفر از محیط بانان کشور بیان داشت: این اقدام برای اولین بار در سطح کشور بوده که در قالب آن دوره کامل و جامع آموزشهای محیط بانی برای محیط بانان یاد شده برگزار می شود.

وی همچنین از خریداری تجهیزات جدید، ارتقا پایش، نصب دوربینها و سیتمهای کنترل از راه دور و ... برای حفاظت از مناطق حفاظت شده خبر داد.

گرفتن وکیل برای محیط بانان گرفتار

رئیس سازمان محیط زیست کشور همچنین به موضوع رای محاکم قضایی علیه برخی از محیط بانان اشاره کرد و گفت: ما برای رفع گرفتاریها و مشکلات هر کدام از این محیط بانان یک وکیل مجرب می گیرم و همچنین پیگیر کارهای آنها در محاکم قضایی به صورت مستمر هستیم.

ابتکار با بیان اینکه این پیگیرهای مستمر موجب شده که رای محاکم قضایی برای تعدادی از این محیط بانان تغییر یابد گفت: همچنین ما موفق شده ایم که برای چند نفر از آنها نیز رضایت بگیریم.

وی یادآور شد که این روند پیگیری محیط زیست برای گرفتن رضایت برای بقیه این محیط بانان نیز ادامه خواهد داشت.

منبع: مهر
کد مطلب: 340853