توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اعلام آمادگی 40 شرکت خارجی برای سرمایه گذاری در پالایشگاه گاز ایلام
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۳
استاندار ایلام گفت: توسعه پالایشگاه گاز ایلام جزو پروژه هایی است که 40 شرکت خارجی در نظر دارند بر روی آن سرمایه گذاری کنند.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی استانداری، 'محمدرضا مروارید' با اعلام این خبر ، تاکید کرد: با پیگیری هایی که از سوی شرکت ملی گاز ایران صورت گرفته 40 شرکت از کشورهای کانادا، استرالیا، ژاپن، کره، مالزی، روسیه، چین و ... در صنعت گاز ایران سرمایه گذاری می کنند.

وی افزود: پروژه توسعه وگسترش پالایشگاه گاز ایلام ازجمله طرح هایی است که در فهرست سرمایه گذاری های این 40 شرکت قرار دارد.

استاندار ایلام با اشاره به برگزاری جلسات بسیار با این شرکت ها و پیگیری های مستمر با شرکت ملی گاز ایران، یادآور شد: شرکت ملی گاز هم اکنون در حال مذاکره در مورد نحوه کار با این شرکتهاست.

مروارید حوزه فعالیت این شرکت ها را در لوله سازی، توسعه پالایشگاه و ایستگاه های تقویت فشار گاز اعلام کرد.

پالایشگاه گاز ایلام به منظور تامین گاز مصرفی ایلام و استان های غربی کشور و همچنین تامین خوراک پتروشیمی ایلام و تقویت فشار گاز غرب کشور و به منظور شیرین سازی گاز میدان تنگ بیجار در ۲۵ کیلومتری شمال غرب بخش چوار احداث شده است.

کار احداث و عملیات از خرداد ۱۳۸۰ آغاز و در پاییز سال ۱۳۸۶ مراحل راه اندازی اولیه آن صورت پذیرفت.

ساخت این پالایشگاه در دو فاز تعریف شده است که در فاز نخست شش میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب گاز ترش وارد پالایشگاه و پس از شیرین سازی، پنج میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب آن به خطوط انتقال گاز تزریق می شود.

این پالایشگاه در مرحله دوم نیز دریافت کننده افزون بر ۱۰ میلیون متر مکعب گاز ترش خواهد بود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 354353