توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حجت الاسلام سعیدی روشن:
آشناکردن نسل جوان با پژوهش و تحقیق ضروری است
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۵
قزوین- رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه گفت: برای ترویج کارهای علمی ماندگار باید نسل جوان را با اهمیت پژوهش و تحقیق در جامعه بخوبی آشنا کنیم.
به گزارش عرش نیوز، آئین بزرگداشت هفته پژوهش در حوزه های علمیه استان قزوین و تجلیل از پژوهشگران برتر ظهر چهارشنبه با حضور حجت الاسلام محمد حسن باریک بین امام جمعه موقت قزوین؛ جمعی از طلاب؛ روحانیون و اساتید حوزه علمیه قزوین در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام محمد باقر سعیدی روشن در خصوص اهمیت پژوهش در کشور گفت: باید تلاش کنیم همه افراد بویژه نسل نوجوان و جوان را با اهمیت پژوهش و تحقیق بیشتر آشنا کنیم زیرا بستر پیشرفت کشور را فراهم می کند.

حجت الاسلام سعیدی روشن تصریح کرد: پژوهش فرآیندی منطقی و معقول است که می تواند بسیاری از فعالیتها را نظم و اسمان بخشیده و نتیجه کار را موفق کند.

وی تصریح کرد: پژوهش امکان کشف کاربردهای تازه از دانش کهن را فراهم می کند و به انسانها توانایی لازم را می بخشد تا با دنیای خود رابطه بهتری برقرار کرده و به اهدافش دست یابد.

این استاد حوزه ودانشگاه به جایگاه پژوهش در مدارس حوزه های علمیه اشاره کرد و اظهارداشت: در حوزه های علمیه لازم است به پژوهش توجه ویژه شود تا کارهای اساسی روحانیون تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

حجت الاسلام سعیدی روشن یادآورشد: مدیران مدارس علمیه و اساتید حوزه علمیه باید به پژوهش و تحقیق توجه جدی داشته باشند و در کلاسهای خود قسمتی از مباحث درسی را به این امر اختصاص دهند.

رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در ادامه پژوهش را لازمه پیشرفت کشور دانست و بیان کرد: قدرت و استقلال هر کشور بر پژوهش و تولید علم استوار است از اساسی ترین نیازها برای نیل به پیشرفت و توسعه همه جانبه یک کشور محسوب می شود.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام سید مصطفی ابراهیمی معاون پژوهش حوزه های علمیه استان قزوین گفت: پژوهش اگر بدرستی مورد توجه و استفاده قرار گیرد می تواند منبع درآمدی برای تامین بخشی از هزینه های نیز تلقی شود.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: مراسم تجلیل از پژوهشگران همه ساله از سوی مدیریت حوزه های علمیه با همکاری دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین برگزار می شود که خوشبختانه امسال هم تعدای از طلاب که در امر پژوهش صاحب رتبه شده اند مورد تجــــلیل قرار می گیرند.

در پایان این مراسم از طلاب و روحانیون پژوهشگرحوزه های علمیه استان که در امر پژوهش صاحب رتبه شده اند تجلیل شد.

منبع: مهر
کد مطلب: 344453