توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی فقیه در کردستان:
تفرقه‌افکنی مهم‌ترین راهبرد دشمن در جهان اسلام است
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۲
نماینده ولی فقیه در استان کردستانم همترین راهبرد دشمن در جهان اسلام را تفرقه دانست و گفت: با توجه به این مسئله مهم ترین مسئله جهان اسلام باید تقویت وحدت باشد چرا که وحدت زمینه ساز پیشرفت و عزت هر چه بیشتر مسلمانان است.
به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام سید محمد حسینی‌شاهرودی ظهر امروز در جلسه هماهنگی جشنواره بین‌المللی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به این که وحدت یکی از مسائل اساسی و ارزشمندی است که خدا و پیامبر اسلام(ص) بر آن تاکید دارند اظهار داشت: اولیا و اوصیاء نیز در طول تاریخ نسبت به وحدت اسلامی و الفت بین قلوب مسلمین حساسیت ویژه‌ای داشته‌اند چرا که خداوند وحدت را منشاء قدرت امت اسلامی می‌داند.

وی با تاکید بر این که وحدت باید از یک محوریت برخوردار باشد به برگزاری جشنواره تقریب مذاهب اسلامی با عنوان الفت و وحدت اسلامی که قرار است در اردیبهشت سال 94 در سنندج برگزار شود اشاره کرد و گفت: تقریب مذاهب بدین معناست که مذاهب اسلامی به هم نزدیک شوند و درباره موارد مورد اختلاف بحث کرده و به نقاط مشترک دست یابند.

نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: مذاهب اسلامی در مواردی بسیار جزئی با هم اختلاف دارند که طبیعی است و با بحث و بررسی به این نتیجه خواهند رسید که این موارد نیز اصلاً اختلاف نیست و مبنای دو مذهب مشترک است.

وی به توهین اخیر نشریه فرانسوی "شارلی ابدو" به نبی گرامی اسلام(ص) اشاره کرد و گفت: اینگونه افراد مقام و سیره پیامبر(ص) را نمی‌شناسند که توهین می‌کنند چرا که هر فردی اگر روش و سیره و مقام پیامبر را بشناسد فدای آن می‌شود.

حجت‌الاسلام حسینی شاهرودی با اشاره به اوضاع کشورهای اسلامی به تنزل قیمت نفت اشاره کرد و افزود: با کاهش قیمت نفت بیشترین ضرر متوجه کشورهای اسلامی شده و بیشترین سود به کشورهای غربی و صهیونیست‌ها می‌رسد.

وی گفت: ایران از کاهش قیمت نفت یک دهم عربستان زیان می‌بیند اما با این وجود عربستان حاضر است برای ضربه زدن به ایران و به نفع استکبار خود را متحمل زیان اینچنینی کند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان این که اگر وحدت بین مسلمانان به وجود آید اسلام بر جهان حاکم می شود تصریح کرد: دشمن، سران تمام کشورهای اسلامی را علیه ایران بسیج کرد اما جمهوری اسلامی ایستادگی کرده و دشمن را زمین گیر کرد.

وی بر لزوم توجه و کمک مسلمانان به همدیگر در سراسر جهان تاکید کرد و گفت: مسلمانان در هر جایی از جهان اگر نیاز به کمک داشته باشند باید به آنها کمک کرد که این مظهر وحدت است و نباید نسبت به مشکلات آنها بی توجه بود.

وی با یادآوری سفر مقام معظم رهبری در اردیبهشت سال 88 به استان کردستان خاطرنشان کرد: جشنواره بین‌المللی تقریب مذاهب اسلامی در کردستان که همزمان با سالروز سفر مقام معظم رهبری به کردستان است در زمانی برگزار می‌شود که نقطه عطف وحدت اسلامی است و امام خامنه‌ای در این سفر اساس الفت و اخوت را به طور علنی اعلام کردند.

نماینده ولی فقیه در کردستان، مهمترین راهبرد دشمن در جهان اسلام را تفرقه دانست و گفت: با توجه به این مسئله مهم ترین مسئله جهان اسلام باید تقویت وحدت باشد چرا که وحدت زمینه ساز پیشرفت و عزت هر چه بیشتر مسلمانان است.

وی بر لزوم توسعه هرچه بیشتر جشنواره‌ها و نشست‌های حول محور تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد و افزود: این گونه جشنواره ها و نشست‌ها هرچه بیشتر رشد و توسعه پیدا کند الفت بیشتر میان مسلمانان ایجاد کرده و سبب دستیابی به نقاط مشترک و از بین رفتن اختلافات می‌شود.

حجت‌الاسلام حسینی شاهرودی تصریح کرد: اسلام بر 2 موضوع لزوم افزایش جمعیت مسلمانان و یکی شدن آنها برای تبدیل شدن به امت واحده اسلامی تاکید دارد چرا که این امر سبب می شود دین اسلام بر جهان حاکم شود بنابراین مسلمانان باید وحدت در قلب‌ها داشته باشند و خود را یک خانواده بدانند تا بتوانند دست به دست هم امت واحده اسلامی را تشکیل دهند.

وی برگزاری جشنواره بین‌المللی تقریب مذاهب اسلامی در کردستان را بسیار ارزشمند خواند و تاکید کرد: همه باید دست به دست هم دهیم تا بتوان به نحو مطلوب این جشنواره را برگزار کرد چرا که این مسئله برای استان هم بسیار ارزشمند بوده و می‌تواند بر روی توسعه و پیشرفت آن هم تاثیرگذار باشد.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 357594