توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
در سالروز وفات کریمه اهل بیت(ع)/
قم در عزا و ماتم بانوی کرامت فرو رفت/ برگزاری مراسم شمع گردانی
شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۰۹
قم - همزمان با سالروز وفات کریمه اهل بیت(ع) شهر قم غرق در عزا و ماتم شد.
به گزارش عرش نیوز: امروز شنبه همزمان با دهم ربیع الثانی در سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه(س) شهر قم و بارگاه ملکوتی این بانوی بزرگوار سیاه پوش شد.

دسته‌های عزاداری از روز گذشته با پای پیاده و با نوحه سرایی به سمت بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت(ع) حرکت کردند.

از صبح امروز نیز دستجات سینه زنی و عزاداری با حضور اقشار مختلف مردم و همچنین ملیت‌های مختلفی که در قم حضور دارند در بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) حضور یافته و به عزاداری و نوحه سرایی می‌پردازند.

مراسم عزاداری وفات کریمه اهل بیت(ع) نیز از روز گذشته در حرم مطهر آغاز شده و شامگاه جمعه بعد از نماز مغرب و عشا و با سخنرانی حجت الاسلام میرباقری و مداحی سید مهدی میرداماد و مجید بنی فاطمه اجرا شده است.

همچنین از ساعت ده صبح امروز دسته عزاداری خادمان حرم حضرت معصومه(س) با پای پیاده از بیت النور - محل اقامت حضرت معصومه(س) در قم - به سمت حرم مطهر حرکت کرده که بعد از وارد شدن به بارگاه ملکوتی این بانوی گرامی با مداحی سید احمد شمس به عزاداری و سینه زنی پرداختند.

مراسم عزاداری هم اکنون با سخنرانی آیت الله صدیقی در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) در حال برگزاری است و امشب بعد از نماز مغرب و عشا مراسم شمع گردانی با حضور خادمان حرم و سخنرانی حجت الاسلام سعیدی تولیت آستانه مقدسه حرم حضرت معصومه(س) به مناسبت سالروز وفات این بانوی کرامت برگزار می‌شود.

منبع: مهر
کد مطلب: 361797