توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری/
مراسم اربعین حسینی (ع) و بزرگداشت آیت الله دستغیب همزمان برگزار می‌شود
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۰۲
مدیر آستان احمدی و محمدی(ع) گفت: در ویژه برنامه گرامیداشت آیت الله دستغیب، عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) در آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) میزبان رئیس دفتر مقام معظم رهبری هستند.
به گزارش عرش نیوز، حجت الاسلام اسماعیل پور عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در شیراز با بیان اینکه عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) در شب اربعین امام حسین(ع) میزبان رئیس دفتر مقام معظم رهبری هستند، اظهار داشت: امسال مصادف با شهادت حسین گونه شهید محراب آیت الله دستغیب ویژه برنامه بزرگداشت این عالم ربانی با حضور حجت الاسلام محمدی گلپایگانی و هزاران نفر زائر و مجاور از نقاط مختلف کشور در صحن و سرای با صفای این امام زاده واجب التکریم برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در استحباب و عظمت برپایی مراسم اربعین امام حسین(ع) روایات متعدد وارد شده و اهمیت این امر تا جایی است که امام حسن عسکری(ع) یکی از نشانه های مؤمن را زیارت اربعین دانسته اند، افزود: خداوند تبارک و تعالی اهل بیت عصمت و طهارت را پیشوا و حجّت انسان های حقیقت طلب در همه اعصار قرار داده و بر ماست که با کسب معارف و درک تعالیم ایشان به خداوند متعال تمسک جوییم.

مدیر آستان احمدی و محمدی(ع) قیام امام حسین(ع) را یک نهضت همیشه زنده و پویا دانست و افزود: بنابر تعالیم قرآن در قیامت هر یک از مردم با امام خویش خوانده می‌شوند و شرط حضور در زمره شیعیان حضرت اباعبدالله(ع) پیروی از سیره عملی این امام مجاهد و آزاده و عدم خروج از خط ولایت است.

وی تصریح کرد: حضور حجت الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم شب اربعین حسینی حرم مطهر نشانه توجه خاص مقام معظم رهبری به سومین حرم اهل بیت (ع) است که الحمد الله بارها از سوی معظم له مورد لطف و عنایت قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام اسماعیل پور با تاکید بر احیای آیین عزاداری و سوگواری امام حسین(ع) افزود: مقام معظم رهبری همواره در مناسبت های گوناگون ضرورت توجه به درس های عاشورا و نیز اهمیت برپایی مجالس عزاداری امام حسین(ع) را بیان داشته اند و فرموده اند هیچ وقت نباید امت اسلامی و جامعه‌ اسلامی ماجرای عاشورا را به عنوان یک درس، به عنوان یک عبرت، به عنوان یک پرچم هدایت از نظر دور بدارد. به طور قطع اسلام، زنده‌ به عاشورا و به حسین‌بن‌علی (ع) است.

وی سفر رئیس دفتر مقام معظم رهبری به شیراز در سالروز شهادت آیت الله دستغیب نخستین نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز را گواه عنایت رهبر معظم به مردم ولایتمدار شیراز دانست و خاطرنشان کرد: مردم شیراز همواره در دفاع از مقام عظمای ولایت فقیه با بصیرت و آگاهانه عمل نموده و به لطف الهی عمل می کنند و حادثه عبرت آموز و اندوه بار عاشورا نمونه ای از غفلت مردم نسبت به مقام امامت و ولایت است.

حجت‌الاسلام اسماعیل پور با ذکر مصادف شدن سالروز شهادت شهید دستغیب با اربعین حسینی تصریح کرد: شهید آیت الله سید عبدالحسین دستغیب در شب عاشورا دیده به جهان گشود و نامش و حیاتش مصداق بارز عبودیت خداوند یکتا در سبیل حسینی بود.

وی افزود: شهید دستغیب در محضر اساتید بزرگی چون مرحوم آیت الله حاج شیخ کاظم شیرازی، آیت الله حاج سید ابوالحسن موسوی اصفهانی، آیت الله العظمی حاج سید میرزا آقا اصطهباناتی و آیت الله حاج میرزا علی آقا قاضی طباطبایی، آیت الله حاج شیخ محمد جواد انصاری همدانی کسب فیض کرد و موفق به کسب اجازه اجتهاد از مراجعی چون آیات عظام آقا ضیاء عراقی، شیخ کاظم شیرازی و سید ابوالحسن اصفهانی شد.

حجت‌الاسلام اسماعیل پور بیان کرد: این شهید بزرگوار همواره محور فعالیت های ولایی و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بودند مردم شیراز نواهای عاشقانه و عارفانه این مرجع بصیریت افزا هیچ گاه از یاد نخواهند برد.

وی با بیان اینکه شهید دستغیب در اوج علم و اجتهاد، اسوه ولایتمداری بود و جایگاه رفیع ایشان درحدی بود که حضرت امام خمینی(ره)، این فقیه واصل را با عباراتی چون عالم عامل، مربی محرومان، شخصیتی ارزشمند و متعهد به اسلام توصیف کرده اند خاطرنشان کرد: علما و مردم شیراز با تاسی به حضرت اباعبدالله(ع)، شجره نظام اسلامی را با خون خود و جوانانشان آبیاری کرده اند و اهانت به نظام و مقام عظمی ولایت را بی پاسخ نخواهند گذاشت.

مدیر آستان احمدی و محمدی(ع) در پایان سخنان خود برنامه های اربعین حسینی را بدین شرح اعلام کرد: سومین حرم اهل بیت(ع) پس از نماز مغرب و عشای جمعه ۲۱ آذرماه، پذیرای حضور گرم و پرشور محبین و عزاران خاندان عصمت و طهارت در ویژه برنامه های اربعین حسینی است.

همچنین آیین عزاداری مردم ولایتمدار و شهیدپرور استان فارس در صبح روز اربعین حسینی در ساعت ۹:۳۰ صبح شروع شده و تا اذان ظهر ادامه دارد و برای تسهیل تردد عموم مردم شریف و فاه حال زائرین وسیله ایاب و ذهاب و ایستگاه های صلواتی درنظر گرفته شده است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 341393