توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
برنامه خاصی برای گردشگری شهر تبریز وجود ندارد
پنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۹
رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: وجود جاذبه‌های مختلف طبیعی، تاریخی و گردشگری در تبریز می تواند این شهر را به بهشت گردشگران خارجی و داخلی تبدیل کند که تاکنون متاسفانه برنامه خاصی برای این موضوع اندیشیده نشده است .
به گزارش عرش نیوز:
شهرام دبیری اظهار کرد: تعطیلی دو هفته ای جلسات شورای اسلامی شهر تبریز که شش روز آن نیز مصادف با هفته نکوداشت تبریز می باشد فرصت مناسبی برای اعضای شورای شهر بوجود آورده است که در برنامه های مختلف این هفته حضور داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: هفته نکوداشت تبریز فرصت مغتنمی است تا تاریخ پر احتشام تبریز و توانمندی های این شهر بزرگ در زمینه های مختلف دوباره به جهانیان و مردم کشور و بخصوص به خود شهروندان و مسئولان شهر شناسانده شود.

دبیری با اشاره به مقوله صنعت گردشگری و رقابت شهرهای تاریخی جهان برای جذب هرچه بیشتر گردشگر گفت: با اینکه شهر تبریز از نظر وجود آثار باستانی، محلات قدیمی، خانه های قدیمی و زیبا، مساجد قدیمی و با اهمیت، موزه های متعدد، غذاها، شیرینی جات و سوغاتی های بخصوص، صنایع دستی ارزشمند و.. جز یکی از شهرهای پرجاذبه می باشد اما به دلیل اینکه نتوانسته ایم این داشته ها را به جهانگردان و گردشگران بشناسانیم متاسفانه نتوانسته ایم از ظرفیت گردشگری عظیم تبریز استفاده بهینه نماییم.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: توانمندی های صنعتی و تجاری تبریز به جای خود اما معتقدم اگر بتوانیم از ظرفیت های گردشگری تبریز به بهترین نحو استفاده کنیم تحول عظیمی در اقتصاد شهر تبریز بوجود خواهد آمد ضمن اینکه هفته نکوداشت فرصتی نیز بوجود می آورد تا سرمایه گذاران با فرصت های سرمایه گذاری در این کلانشهر آشنا شوند.

دبیری گفت: وجود جاذبه های مختلف طبیعی، تاریخی و گردشگری در تبریز می تواند این شهر را به بهشت گردشگران خارجی و داخلی تبدیل کند که تاکنون متاسفانه برنامه خاصی برای این موضوع اندیشیده نشده است و یا اگر برنامه ای وجود داشته مقطعی بوده و یا به صورت جزیره ای عمل شده است.

وی افزود: معتقدم اگر بتوانیم از ظرفیت گردشگری تبریز به خوبی استفاده کنیم درآمد سرشاری نصیب شهر خواهد شد که می تواند تحول عظیمی در این شهر زیبا ایجاد کند.

دبیری گفت: هفته نکوداشت که با پیشنهاد شهردار تبریز و حمایت شورا برگزار می شود برنامه ای مقطعی نیست و قطعا در سال‌های آینده نیز تداوم خواهد داشت.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 308390
 
 


پربازدیدترین