توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دبیرعلمی همایش مناسبات ایران و ترکیه خبر داد
ارسال بیش از ۳۱۰ مقاله به همایش مناسبات ایران و ترکیه
سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۱۹
دبیرعلمی همایش مناسبات فرهنگی- اقتصادی ایران و ترکیه گفت: از مقالات رسیده به دبیرخانه همایش، حدود ۶۵ مقاله ترکی، ۹۰ مقاله ترکی-فارسی و ۲۰ مقاله فارسی و انگلیسی هستند و تا به امروز بیش از ۳۱۰ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است.
به گزارش عرش نیوز از قزوین نصرالله پورمحمدی املشی ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات دانشگاه امام خمینی (ره) قزوین به مناسبت همایش مناسبات فرهنگی- اقتصادی ایران و ترکیه در گذشته و آینده برگزار شد اظهار داشت: محورهای همایش مناسبات فرهنگی- اقتصادی ایران و ترکیه در گذشته و آینده در شش محور دیده شده است.

وی افزود: محورهای این همایش در شش حوزه تاریخ و فلسفه، معماری و هنر، ادبیات و عرفان، آینده پژوهی و مطالعات منطقه‌ای، روابط علمی و اقتصادی و تجارت دیده شده است.

مدیر شناسایی و جذب دانشجویان غیرایرانی دانشگاه بین الملل امام خمینی عنوان کرد: یک سوم مقالات رسیده درواقع مقالات خارجی است و در نوع خود استقبال از این همایش مطلوب ارزیابی می‌شود.

دبیرعلمی همایش مناسبات فرهنگی- اقتصادی ایران و ترکیه در گذشته و آینده خاطرنشان کرد: برای نخستین بار این همایش با سه زبان در سایت قرار گرفته است و بیشترین مقالات رسیده به ترتیب فارسی، ترکی و انگلیسی هستند.

املشی بیان کرد: دانشگاه‌های امام خمینی(ره) دانشگاه تهران و دانشگاه اصفهان در حوزه کمیته‌های علمی این همایش در ایران فعالیت می‌کنند و در ترکیه هم دانشگاه‌های معتبر ترکیه در حوزه کمیته علمی ورود کرده‌اند.

وی اظهار کرد: از مقالات رسیده به دبیرخانه همایش، حدود ۶۵ مقاله ترکی، ۹۰ مقاله ترکی-فارسی و ۲۰ مقاله فارسی و انگلیسی هستند و تا به امروز بیش از ۳۱۰ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است.

دبیرعلمی همایش مناسبات فرهنگی- اقتصادی ایران و ترکیه گفت: ۲۰ روز مدت ارسال مقالات را تمدید کرده‌ایم و هنوز هم مقالات از ترکیه به دانشگاه می‌رسد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 348990