توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
در سوپرلیگ کاراته کشور رقم خورد/
پیروزی آذرخودروی قم برابر دانشگاه آزاد در مهم‌ترین مسابقه نیم فصل
شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۶
قم - تیم کاراته آذرخودروی قم در مهم‌ترین مسابقه نیم فصل سوپرلیگ کاراته کشور برابر دانشگاه آزاد پیروز شد و به صدر جدول رسید.
به گزارش عرش نیوز: رقابت‌های سوپرلیگ کاراته باشگاه‌های کشور ظهر شنبه هفته سوم خود را ادامه داد که در دومین مسابقه از هفته سوم و مهم‌ترین آن، کاراته کاهای آذرخودروی قم در دیدار برابر تیم دانشگاه آزاد اسلامی، مدافع عنوان قهرمانی در یک بازی حساس به یک برد شیرین دست یافتند.

دیدار تیم‌های آذرخودروی قم و دانشگاه آزاد به دلیل اینکه این ۲ تیم، مدعیان اصلی قهرمانی سوپرلیگ بودند دارای جذابیت و البته حواشی زیادی بود و در ‌‌‌نهایت این نماینده قم بود که در ‌‌‌نهایت ۱۴ بر ۱۳ از سد دانشگاه آزاد گذشت.

تیم کاراته آذرخودرو در مسابقه برابر این تیم تهرانی ابتدا در بخش کاتا و با ترکیب تیم کاتای مقدم موفق شد حریف خود را شکست دهد و سپس در بخش کومیته در جدالی نزدیک و نفس گیر در ‌‌‌نهایت ۱۴ بر ۱۳ برابر قهرمان فصل گذشته پیروز شد.

در مسابقه نخست این مبارزه در بخش کومیته، رضا روشن از آذرخودرو برابر مجید حسنی نیا از دانشگاه آزاد قرار گرفت و موفق شد حریف خود را با حساب ۱۱ بر ۳ شکست دهد اما مسئولان تیم دانشگاه آزاد پس از پایان مسابقه نسبت به پیروزی روشن بر حسنی نیا معترض بودند.

به عقیده مسئولان تیم دانشگاه آزاد این مسابقه ۱۰ بر ۳ به سود روشن پایان یافته و در چنین حالتی، تیم دانشگاه آزاد برنده این مسابقه می‌شد اما با توجه به اعتراض تیم دانشگاه آزاد پس از پایان مسابقه، اعتراض نماینده تهران از سوی کمیته داوران رد شد زیرا این اعتراض باید پیش از مشخص شدن برنده و بازنده مسابقه صورت می‌گرفت.

البته این اعتراض چندان منطقی به نظر نمی‌رسید زیرا در کاراته هر‌گاه اختلاف امتیاز ۲ کاراته کا به ۸ پوئن برسد، مسابقه پیش از پایان وقت معمول آن به پایان می‌رسد و با توجه به بروز چنین موردی در رقابت حسنی نیا و روشن، اعتراض تیم دانشگاه آزاد به راحتی رد شد.

در مسابقه وزن سوم، امیر مهدی‌زاده کاراته کای ملی پوش و طلایی کشورمان در بازی‌های آسیایی اینچو. ن کره جنوبی برابر هامون درفشی‌پور رقیب سنتی مهدی‌زاده در تیم ملی و مسابقات سوپرلیگ روی تاتامی رفت و در حالی که تا ۲ ثانیه به پایان مسابقه ۲ بر یک از درفشی‌پور پیش بود در ‌‌‌نهایت با اخطار عجیب و بی‌مورد داور مواجه شده و با امتیازی که از این اخطار، نصیب درفشی‌پور شد، مهدی‌زاده این مبارزه را باخت تا آذرخودرو از ناحیه داوری در این مسابقه حساس متضرر شود.

سایر مبارزات کاراته کاهای آذرخودرو و دانشگاه آزاد تهران در شرایطی پیگیری شد که این مبارزات نفس گیر در ‌‌‌نهایت با برتری میلی متری نماینده قم همراه شد و شاگردان غلامرضا دباغیان با پیروزی ۱۴ بر ۱۳ برابر دانشگاه آزاد، صدرنشین سوپرلیگ شدند.

آذرخودرو در نخستین مسابقه خود در هفته سوم به دیدار تیم آکادمی کمربند سیاه تهران رفت و با برتری قاطع ۱۹ بر ۲ برابر این تیم به روند موفقیت‌های پی در پی خود ادامه داد.

آذرخودرو علاوه بر مبارزه برابر آکادمی کمربند سیاه و دانشگاه آزاد تیم مناطق نفت خیز جنوب را نیز در پیش دارد و مسابقه عقب افتاده‌ای از هفته دوم نیز برابر تیم مهیار تهران برگزار می‌کند.

نماینده قم امسال برای دومین سال متوالی در سوپرلیگ کاراته کشور که بالا‌ترین سطح رقابتی کاراته در ایران محسوب می‌شود شرکت کرده در حالی که این تیم فصل گذشته در نخستین حضورش پس از دانشگاه آزاد تهران، نایب قهرمان سوپرلیگ شد.


کریمی: ناداوری عامل شکست مهدی‌زاده برابر درفشی‌پور شد

سرپرست تیم کاراته آذرخودروی قم با بیان اینکه پیروزی دلچسبی برابر دانشگاه آزاد کسب کردیم گفت: ناداوری عامل شکست امیر مهدی‌زاده دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی اینچئون برابر درفشی‌پور شد.

مهدی کریمی اظهار داشت: با وجود حواشی که پس از پایان مسابقه دو تیم پیش آمد و البته با توجه به حساسیت مسابقه دو تیم تا حدی طبیعی هم بود در ‌‌‌نهایت موفق به شکست حریف شدیم در حالی که فصل گذشته در هر دو مسابقه رفت و برگشت برابر دانشگاه آزاد مغلوب شده بودیم و انگیزه زیادی برای برد در این بازی داشتیم.

وی افزود: فکر می‌کنم در مسابقه امیر مهدی‌زاده و هامون درفشی‌پور به مهدی‌زاده طلم شد زیرا وی در فاصله ۲ ثانیه به پایان مبارزه در حالی که با حرفه‌ای‌گری در حال اداره زمان بازی بود ناگهان با اخطاری از سوی داور مواجه شد که عامل باخت وی شد.

سرپرست تیم کاراته آذرخودروی قم گفت: این اخطار به هیچ وجه منطقی نبود و چنین نوع قضاوتی در هیچ رویداد رسمی و بین المللی مرسوم نیست و اگر امیر مهدی‌زاده در آن مسابقه به حق خود و پبروزی دست پیدا می‌کرد با دردسر کمتری موفق به پیروزی در این مسابقه می‌شدیم.

منبع: مهر
کد مطلب: 363290