توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تابش: نتیجه مذاکرات هسته ای در اراده ملت ایران خللی ایجاد نخواهد کرد
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۳
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: نتیجه مذاکرات هسته ای در عزم و اراده ملت ایران برای حفظ استقلال، آزادی، تمامیت ارضی کشور و ارزش های انقلاب خللی به وجود نخواهد آورد.
به گزارش عرش نیوز،'محمدرضا تابش' در بازدید از سایت مجتمع تولید اکسید اورانیوم اردکان و در جمع متخصصان و دست اندرکاران صنعت هسته ای کشور افزود: تحریم ها زورگویی سیاسی و درخواست های کشورهای 1+5از جمهوری اسلامی ایران خارج از معاهده 'ان پی تی' و عرف بین الملل است.

این نماینده تصریح کرد: کشورهای 1+5 نیز باید این فرصت را مغتنم بدانند و درصدد حل مشکل برآیند و به برخوردهای سیاسی با پرونده هسته ای ایران خاتمه دهند.

وی اظهار کرد: ارجاع پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت که بنا به اعلام 16 نهاد و سازمان امنیتی آمریکا و گزارش نهادهای بین المللی از جمله آژانس، هیچگونه انحرافی نداشته و اجازه بازرسی از تاسیسات را نیز داده است، هیچ مبنای حقوقی و قانونی ندارد.

این نماینده مجلس از مقام معظم رهبری که با حمایت از دولت و دستگاه دیپلماسی کشور بستری را برای حل پرونده هسته ای فراهم آوردند، تشکر و اظهار امیدواری کرد: دیپلمات های ورزیده ما ضمن حفظ ارزش ها و خطوط قرمز، این مناقشه چندین ساله را به سرانجامی برسانند و سایه تهدید و تحریم را از سر کشور دور کنند.

تابش تاکید کرد: ضمن ادامه تلاش های دیپلماتیک برای حل این مساله، لحظه ای دست از حمایت دانشمندان هسته ای و دست اندرکاران این صنعت که در واقع نماد استقلال کشور و غرور ملی هستند، برنخواهیم داشت.

نماینده مردم اردکان با تاکید بر اینکه ایرانیان در ادوار مختلف تاریخ ثابت کرده اند که مردمی صلح جو و در عین حال مقاوم هستند، افزود: دنیا از نشست ها و مذاکرات، تصور کوتاه آمدن از حق ملت را نداشته باشد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این تصمیم از یک سو به منزله راستی آزمایی رفتار و گفتار کشورهای 1+5 بود و از سوی دیگر احترام به خواست مردمی است که در یک انتخابات پرشور، روش رییس جمهوری را برگزیدند که به تحقق شعارهایش در عرصه سیاست داخلی و خارجی متعهد است.

عضو شورای عالی حفاظت محیط زیست کشور تاکید کرد: توجه به این مطلب ضروری است که همه این تلاش ها و پیشرفت ها باید با مدنظر قراردادن حفظ محیط زیست که در زمره حقوق اولیه انسانی و در واقع بسترساز تحقق سایر حقوق برای انسان است، انجام پذیرد.

رییس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با برشمردن مواردی همچون حمل مواد، دفع پساب کارخانه و زباله ها، گفت: باید در همه این فعالیت ها، استانداردهای زیست محیطی صد در صد مورد توجه و عمل قرار گیرد و از علم و فناوری برای تحقق توسعه با رویکرد تضمین سلامت مردم بهره گرفته شود.

نماینده مردم اردکان در ادامه با تسلیت ایام عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) گفت: عاشورا بیانگر هویت شیعه و امام حسین (ع) مظهر عزت و آزادگی یک امت است و فریاد 'هل من ناصر ینصرنی' او ، انعکاس موج اندیشه اسلامی برای کمک به حق در همه زمان ها است.

معاون سازمان انرژی اتمی نیز با تشکر از پیگیری و حمایت های نماینده مردم اردکان در حل مشکلات این مجموعه ها گفت: اطمینان می دهیم کلیه ضوابط و استانداردهای زیست محیطی برای حفظ سلامت مردم در کلیه فعالیت ها رعایت شود و به زودی پاسخ حمایت های دولت و مجلس را با تولید کیک زرد خواهیم داد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 326291