توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نخستين مشعل گاز شهری در شهر معادن ايران روشن شد
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۳
نخستين مشعل گاز شهری بافق، شهر معادن ايران امروز پس از سالها انتظار روشن شد.
به گزارش عرش نیوز؛مدیرعامل شرکت ملی گاز استان یزد، صبح يكشنبه در مراسم  افتتاح فاز یک پروژه گازرسانی به بافق با اشاره به مشخصات طرح انتقال گاز به این شهر اظهار داشت: فاز اول این پروژه با ۶۳ کیلومتر لوله گذاری امروز به بهره برداری رسید.

منوچهر فلاح افزود: در این فاز یک ایستگاه TBS نصب شده که با ظرفیت ۱۰هزار متر مکعب بر ساعت، گاز مصرفی سه هزار خانوار را تامین خواهد کرد.

وی تصریح کرد: برای اجرای فاز اول پروژه گازرسانی به بافق بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت ملی گاز تامین و پرداخت شده است.

فلاح از پیشرفت ۶۵ درصدی مرحله دوم این پروژه نیز خبر داد و افزود: فاز دوم با مساحت ۹۵ کیلو متر لوله گذاراری در حال اجراست.

وي با بیان اینکه عملیات اجرایی فاز دوم این پروژه تا پایان سال جاری به اتمام می رسد، یادآور شد: در این مرحله نیز یک ایستگاه CGS به ظرفیت ۲۰۰ هزار متر مکعب و یک ایستگاه TBS با ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب بر ساعت و همچنین یک ایستگاه حفاظت از رنگ نصب می شود.

وی هزینه اجرای این مرحله از گازرسانی را ۱۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با راه اندازی فاز دوم این پروژه افزون بر سه هزار و ۵۰۰ خانوار بافقی از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

کلنگ اجرای این طرح در سال ۹۰ به زمین زده شد و از همان زمان عملیات گاز رسانی به بافق آغاز شد و امروز مردم بافق پس از سالها انتظار، افتتاح فاز اول آن را جشن گرفتند.

منبع:مهر

کد مطلب: 336399