توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کارگاه «ناگفته های کارگردانی» ابوالحسن داودی در نیشابو
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۷
کارگاه «ناگفته های کارگردانی» با حضور ابوالحسن داودی؛ کارگردان فیلم ˝رخ دیوانه˝ با حضور هنرجویان و مدرسین انجمن سینمای جوانان ایران در تالار ادیب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور برگزار شد
به گزارش عرش نیوز . ابوالحسن داودی كارگردان فیلم رخ دیوانه ضمن برشمردن مقدمات اصول کارگردانی اظهار كرد: دشواری های هنر هفتم که بعد از کار در معدن شاق ترین فعالیت معرفی شده است.

وی با طرح این مسئله که باید ریشه ها را شناخت و به دور از خرافات بخش اصیل کار را تکیه بر اصالت ها زنده و پاسداشت و محترم شمرد افزود: ضمن بهره وری از امکانات روز دغدغه ی اصلی هنرمند سینما باید بهره برداری از تفکر، اندیشه ورزی و خردمداری باشد و در همان حال که نگاهی به آینده دارد معضلات اجتماع را آسیب شناسی کرده و آفات آن را گوشزد نماید تا جامعه در استقلال شکوفایی و ترقی کامیاب شود.

کارگردان برگزیده ی فیلم فجر امسال ضمن تجلیل از تلاش ها و تکاپوی جوانان فیلمساز خاطرنشان كرد: خود را درگیر فرم و تفکر فرمالیستی نكنید و با وجود سهل الوصول بودن و فرآیند آسان ابزار دیجیتال با تکیه بر داشته های غنی فرهنگی و هنری خود مهم اندیشه و تفکر جاری در فیلم ها می باشد.

وی تاكید كرد: ابزار نقش دوم را برعهده دارد بخوانید و بخوانید بخوانید فیلم ببینید و آنگاه از زاویه ی دید و نگاه ساده و بی آلایش خود فیلم خود را بسازید.

ابوالحسن داودی در پایان به پرسش و پاسخ هنرجویان پاسخ داد و همچنین از امکانات تجهیزات و آثار تولیدی دفتر بازدید به عمل آورد.

شایان ذکر است، در پایان کارگاه به پاس حضور لطف آمیز ایشان در جمع هنرجویان به جهت افتخارکسب پنج سیمرغ بلورین سی و سومین جشنواره فیلم فجر به خاطر کارگردانی فیلم رخ دیوانه نشان سیمرغ فیروزه ای سینمای جوان نیشابور را دریافت نمود در این مراسم بیژن امکانیان و سرکار خانم بیتا منصوری تهیه کننده ی فیلم رخ دیوانه حضور داشتند که از آنان نیز تقدیر به عمل آمد.
کد مطلب: 366594