توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار خراسان جنوبی:
حمایت از سرمایه‌گذاران مهم‌ترین سیاست‌های کاری دولت در خراسان‌جنوبی است
پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۰
استاندار خراسان جنوبی گفت: ایجاد زمینه‌های لازم به منظور توسعه سرمایه‌گذاری و حمایت از سرمایه‌گذاران از مهم‌ترین سیاست‌های کاری دولت در خراسان جنوبی است.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وجه‌الله خدمتگزار با بیان اینکه جذب سرمایه‌های خارجی جدا از تامین منابع ارزی مورد نیاز، فواید دیگری از جمله انتقال تکنولوژی را به دنبال دارد، اظهار داشت: اتصال اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، تقویت شرایط رقابتی، دسترسی آسانتر به بازارهای صادراتی، بهبود روش‌های مدیریت و بازاریابی و آموزش تربیت نیروهای انسانی از دیگر فواید این امر است.
 وی تصریح کرد: رسیدن به این اهداف نیازمند معرفی قابلیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود به فعالان اقتصادی، سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم خارج از کشور و سرمایه‌گذاران خارجی راغب به سرمایه‌گذاری در استان است.
 استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: چنانچه امنیت سرمایه‌گذاری، فضای کسب و کار مناسب و بستر قانونی لازم در این مناطق فراهم شود سرمایه‌گذاران میل و رغبت بیشتری برای حضور در این گونه بازارها پیدا می‌کنند.
 خدمتگزار افزود: استان نیز به دلیل سرازیر شدن منابع مالی کافی به بخش‌های مختلف خود قادر به بهره‌گیری از فرصت رشد و توسعه با ایجاد زیرساخت‌های لازم می‌شود و در نتیجه سایر بخش‌های اقتصادی نیز خود را ترمیم نموده و فرصت اشتغال‌زایی، تولید و ایجاد ارزش افزوده ناشی از آن را برای خود فراهم می‌کنند.
وی یاد‌آور شد: بدیهی است با ورود منابع مالی خارجی فرصت بهره‌گیری از فناوری و دانش روز ناشی از این فناوری نیز بدست می‌آید و این یعنی گذر از توسعه نیافتگی به مرحله در حال توسعه و در نتیجه استمرار در برنامه‌ریزی‌های ورود به توسعه یافتگی، که چندان دور از ذهن نیست.
 استاندار خراسان جنوبی گفت: برنامه و سیاست مهم استان برای کاهش محرومیت و ایجاد اشتغال فراهم کردن زیرساخت‌ها، امکانات لازم و شرایط مناسب برای افزایش سرمایه‌گذاری‌ها توسط بخش خصوصی و تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاران برای اجرای طرح‌های مناسب اقتصادی است.

منبع:فارس
کد مطلب: 349791