توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مشاور وزیر کشور: نهادینه سازی فرهنگ ایثار، مشکلات اجتماعی را کاهش می دهد
چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۴
مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران گفت: ترویج و نهادینه سازی فرهنگ ایثار در جامعه باعث کاهش بخش قابل توجهی از مشکلات اجتماعی می شود.
به گزارش عرش نیوز؛'غلامرضا یاوند عباسی' شامگاه سه شنبه در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در شهرکرد، اظهار داشت: بخش قابل توجهی از آسیب اجتماعی مانند طلاق، قتل و نزاع ناشی از کاهش آستانه تحمل مردم و ضعف فرهنگ ایثارت.

وی ادامه داد: مقوله ایثار در دوران دفاع مقدس اوج این فرهنگ است، اما با نهادینه شدن آن در تمام زمینه های زندگی اجتماعی بخش قابل توجهی از آسیب ها را می توان کنترل کرد.

عباسی تصریح کرد: اکنون تفکر و برنامه منسجم برای ترویج فرهنگ ایثار وجود ندارد در حالی که این فرهنگ غنی از ظرفیت های فراوان برای بهبود شرایط جامعه برخوردار است.

وی گفت: براساس نتایج بررسی تاثیر رسانه ها بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که روی تعدادی از نشریات کشور انجام شده، 94 درصد مباحث مطرح درخصوص موضوع ایثار و شهادت مناسبتی بوده و فقط در شش درصد مطالب بدون توجه به مناسبت خاص به این موضوع پرداخته شده است.

عباسی تصریح کرد: واقعیت این است که عنصر ایثار در برخی ابعاد زندگی اجتماعی مانند کانون خانواده، فرهنگ ترافیک و دیگر عرصه های اجتماعی مورد غفلت قرار گرفته است.

وی با تاکید بر تاثیر رسانه ها بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تبیین شاخص های ایثارگری در شرایط کنونی کشور برای جوانان را مورد تاکید قرار داد.

در این نشست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری چهارمحال وبختیاری و دیگر مدیران عضو شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت این استان گزارش هایی درباره اقدامات برای ترویج و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در استان ارائه کردند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 329199