توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
افزایش ۲ برابری تولید شیرخشک کشور در شهرکرد
سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۶
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال هزار و ۸۰۰ تن شیر خشک صنعتی در این کارخانه تولید و روانه بازار مصرف شده است ، که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ برابر رشد نشان می‌دهد.
به گزارش عرش نیوز،سید نعیم امامی در مراسم افزایش تولید کارخانه شیر خشک شهرکرد ، اظهار کرد : این کارخانه ظرفیت سالانه تولید ۱۰هزار تن انواع شیرخشک صنعتی ، نوزاد و مکمل های غذایی و ورزشی را دارد و بازار هدف محصولات آن داخل کشور و کشورهای همسایه است.

وی افزود: در سال ۱۳۹۱ هزار و ۵۰۰ تن و در سال ۹۲ ، ۵ هزار تن محصول در این کارخانه تولید شده است که تولید محصول شیر خشک به خوبی نشان دهنده رشد صعودی در این مجتمع است.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: پارسال ۱ میلیون و ۲۰۰هزار بسته شیر خشک در کارخانه تولید شد و هم اکنون روزانه ۳۰ تن شیر خشک در این کارخانه تولید و روانه بازار مصرف می شود.

امامی تصریح کرد: سال گذشته صادرات شیرخشک از این کارخانه ۳ میلیون دلار ارزآوری داشته است و امسال نیز در این مجتمع تولیدی برای ارز آوری ۲۰ میلیون دلاری برنامه ریزی شده است.

وی تاکید کرد: هم اکنون روزانه ۱۴۰ تن شیرخام وارد مجتمع بزرگ تولید شیر خشک نوزاد کشور می شود و پس از تبدیل به فرآورده های خشک این محصول تبدیل و روانه بازار مصرف می شود.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری افزود: برای ساخت بزرگترین مجتمع تولید شیر خشک نوزادان کشور با ظرفیت اشتغال ۲۴۰ نفر ، ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

مجتمع بزرگ تولید شیر خشک نوزادان کشور ۲ سال پیش در منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری به بهره برداری رسید.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 262292