توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بزرگترین کارخانه سورتینگ محصولات کشاورزی آذربایجان غربی احداث شد
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۵
عملیات احداث بزرگترین کارخانه سورتینگ و سردخانه محصولات کشاورزی آذربایجان غربی به ظرفیت 20 هزار تن با حضور مسوولان استانی و شهرستانی در مهاباد آغاز شد.
به گزارش عرش نیوز؛رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی عصر دوشنبه در آیین احداث این واحد تولیدی گفت: باتوجه به اینکه این استان یکی ازقطب های مهم تولید میوه درکشور به شمار می رود، احداث واحدهای سورت و بسته بندی یکی از نیازهای مهم منطقه است و سازمان جهاد کشاورزی از احداث چنین واحدهایی استقبال می کند.

'اسماعیل کریم زاده' افزود:کشاورزی یکی ازبخش های مهم اقتصادی آذربایجان غربی است و شش درصد محصولات کشاورزی کشور در این استان تولید می شود.

وی با قدردانی از افرادی که مقدمات احداث کارخانه سورتینگ محصولات کشاورزی مهاباد را فراهم کرده اند، اضافه کرد: با راه اندازی کامل این کارخانه، سالانه 100 هزار تن انواع محصولات باغی در آن، نگهداری و بسته بندی می شود و می توان با این امر شاهد تکمیل زنجیره بخش کشاورزی در مهاباد بود.

وی با بیان اهمیت توسعه اقتصاد مقاومتی در کشور اظهار کرد: تقویت زیرساخت های بخش کشاورزی می تواند نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب داشته باشد.

'جعفر کتانی' فرماندار مهاباد نیز دراین آیین باقدردانی از مشارکت بخش خصوصی در سرمایه گذاری برای احداث چنین واحدهای تولیدی گفت: همه دستگاه های اجرایی این شهرستان مکلف هستند تا با تمام توان در زمینه تسهیل در اجرای این گونه طرح ها با سرمایه گذاران همکاری لازم را انجام دهند.

وی به اقدامات دولت در راستای اشتغالزایی در بخش های مختلف در کشور اشاره کرد و افزود: در همین راستا طرحی با عنوان 'مشارکت مردم در راه اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستاها' ابلاغ شده است که می تواند نقش مهمی در رونق و توسعه اقتصادی روستاها و ایجاد اشتغالزایی در مناطق روستایی داشته باشد .

کارخانه سورتینگ و سردخانه 20 هزار تنی شرکت مجتمع صنعتی میوه طلایی مکریان مهاباد در زمینی به مساحت هشت هکتار و با سرمایه گذاری 250 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در این شهرستان احداث می شود.

این واحد تولیدی یکی از مجهزترین و به روزترین واحدهای سورتینگ استان خواهد بود که با بهره برداری از آن برای 30 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی می شود.

مهاباد با داشتن بیش از 80 هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی و تولید سالانه افزون بر 280 هزار تن انواع محصولات کشاورزی و باغی یکی از قطب های مهم این بخش در آذربایجان غربی به شمار می رود .

مهاباد با 215 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی و 116 کیلومتری مرکز استان واقع شده است .

منبع:ایرنا
کد مطلب: 334391