توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تصفیه 4 میلیارد و 200 میلیون مترمکعب فاضلاب استان تهران در دستور کار دولت
سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۸
سید حسین هاشمی به همراه مدیران کل ادارات و نهادهای استان تهران با حضور در شهرستان ورامین از چندین واحد صنعتی، کشاورزی و تولیدی بازدید و با مشکلات و موانع پیش روی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی این منطقه آشنا شد. استاندار تهران در حاشیه این بازدید و در جمع خبرنگاران از تلاش دولت برای تصفیه 4 میلیارد و 200 میلیون مترمکعب فاضلاب استان تهران و انتقال آن به ورامین خبر داد.
به گزارش عرش نیوز:
همزمان با هفدهم شهریورماه، سید حسین هاشمی به همراه مدیران کل ادارات و نهادهای استان تهران با حضور در شهرستان ورامین ضمن دیدار با مردم و خانواده معظم شهدا، از چندین واحد صنعتی، کشاورزی و تولیدی بازدید و با مشکلات و موانع پیش روی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی این منطقه آشنا شد..

استاندار تهران در بدو ورود به شهر شهیدان ۱۵ خرداد مورد استقبال محسن خوانساری فرماندار و مدیران و مسئولان اجرایی شهرستان ورامین قرار گرفت و در اولین برنامه کاری خود با حضور در فرمانداری، نمایشگاه استعداد و توانمندی های اقتصادی، کشاورزی، صنعتی، تولیدی را افتتاح کرد.

در این نمایشگاه توانمندی های فرهنگی، اقتصادی و کشاورزی و تولیدی شهرستان ورامین در معرض دید علاقه مندان گذاشته شده و هنرمندان و تولیدکنندگان عرصه های مختلف، آخرین دستاوردهای خود را به نمایش درآوردند.

انتقال پساب تصفیه شده فاضلاب جنوب تهران به سمت دشت ورامین از برنامه های دولت است

هاشمی در ادامه سفر یکروزه خود به ورامین با حضور در چند واحد تولیدی و شرکت تعاونی در جوادآباد ورامین از نزدیک با قابلیت های کشاورزی شهرستان آشنا و با تولیدکنندگان و کشاورزان این خطه به گفتگو پرداخته و بر حل مشکلات موجود تأکید کرد.

ورامین از دیرباز با تولید محصولات متعدد کشاورزی بویژه صیفی جات به عنوان قطب کشاورزی و دامپروری استان تهران محسوب شده است به طوری که برخی محصولات این شهرستان نظیر خیار، گوجه، بادمجان، میوه های جالیزی و غیره شهرت جهانی پیدا کرده اند و اين شهرستان در زمينه‌هاي مختلف کشاورزي و دامي، رتبه‌هاي برتر استاني و کشوري دارد و دشت ورامین دارای مساحتی بیش از ۱۳۰ هزار هکتار بوده که حدود ۶۰ هزار هکتار از آن جزو اراضی کشاورزی محسوب می شود و به دلیل کم بودن منابع آب سطحی، حفر چاه‌های عمیق و نیمه عمیق در کل سطح دشت رواج چشمگیری داشته است.

استاندار تهران در حاشیه این بازدید و در جمع خبرنگاران با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های ویژه ای که در بخش کشاورزی استان تهران و شهرستان ورامین وجود دارد اظهار داشت: شهرستان های استان تهران در زمینه های کشاورزی دارای توانمندی های بسیاری هستند اما یکی از مهمترین چالش های پیش روی کشاورزی استان تهران، کمبود منابع آبی است که تلاش شده با بهره وری مصرف آب این مشکل برطرف شود.

هاشمی افزود: در صورت تصفیه ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب فاضلاب استان تهران و انتقال آن به مناطق مهم و اصلی، بخش عظیمی از مشکل کمبود آب این مناطق برطرف خواهد شد به همین خاطر انتقال پساب تصفیه شده فاضلاب جنوب تهران به سمت دشت ورامین ازدیگر برنامه هایی است که با جدیت از سوی دولت پیگیری می شود و در صورت تحقق تعهد ایجاد شده، بسیاری از مشکلات کمبود آب در این حوزه برطرف می شود.

همچنین استاندار تهران با حضور در گلزار شهدای سید فتح الله ورامین و گلزار شهدای گمنام دفاع مقدس جوادآباد، نسبت به مقام شامخ این ستارگان درخشان ادای احترام کرده و بر ادامه یافتن راه و منش شهدا از سوی مردم و مسئولان تأکید کرد.

هاشمی در حاشیه این مراسم و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هشت سال جنگ تحمیلی یکی از آزمون های سخت ملت ایران در مبارزه با استکبار جهانی بود زیرا همه قدرت های برجسته جهان از صدام حمایت می کردند اما ملت ایران با دستان خالی و تکیه بر ایمان توانست در این جنگ به برتری رسیده و اجازه ندهد حتی یک وجب از خاک ایران از دست برود

وی ادامه داد: تمامی مسئولان خود را مدیون ایثار و از خودگذشتگی شهدا می دانند و باید با خدمت رسانی به مردم، دین خود را به آنان ادا کنیم و مسئولان باید با حضور در مزار شهدا به خاطر بیاورند که مسوولیتی که امروز در دست گرفته اند به واسطه ایثار و از خود گذشتگی شهدا و ایثارگران است.

شهرکهای صنعتی چرمشهر و سالاریه از قابلیت های مهم ورامین است

استاندار تهران سپس با حضور در فرمانداری شهرستان ورامین با تعدادی از مردم دیار ۱۵ خرداد دیدار و گفتگو و دستورات لازم را برای رفع مشکلات و موانع مطرح شده صادر کرد.

هاشمی در حاشیه دیدارهای عمومی با مردم ورامین با اشاره به سابقه درخشان مردم ورامین در انقلاب اسلامی اظهار داشت: وجود شهرک های صنعتی چرمشهر و سالاریه از قابلیت های مهم این شهرستان محسوب می شود که در صورت توجه به صاحبان صنایع مستقر دراین شهرک ها و زمینه سازی افزایش میزان فعالیت آنان، می توان آینده روشنی برای این شهرستان متصور شده و فرصت های شغلی پایداری را پدید آورد.

وی ادامه داد: دیدارهای امروز با مردم و صاحبان صنایع شهرستان ورامین، تصویر روشنی از مشکلات این شهرستان به همراه داشت که امیدواریم با برنامه ریزی صحیح در شورای برنامه ریزی استان بتوان نسبت به رفع آنها اقدامات لازم را صورت داد.

دیدار با خانواده سه شهید شهرستان ورامین

شامگاه دوشنبه نیز استاندار تهران با حضور در منزل شهیدان جعفری منش، آقایی و معصومشاهی با خانواده این شهدا دیدار و بر ادامه یافتن مسیر و راه شهدای انقلاب اسلامی تأکید کرد.

سید حسین هاشمی افزود: خانواده معظم شهیدان حق عظیمی بر گردن تمامی مردم و مسوولین دارند و خدمت به آنان یک افتخار و وظیفه برای مسوولان نظام است.

وی خطاب به فرزند شهید جعفری منش اظهار داشت: خدمت به پدری که مدال جانبازی بر گردن داشت افتخاری برای شما محسوب می شود و باید از این به بعد در خدمت مادرتان که با صبر و استقامت دنباله رو مسیر شهید جعفری منش است، باشید.
منبع:مهر
کد مطلب: 307427
 
 


پربازدیدترین