توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نیروی انتظامی به عنوان ضابط با قانون‌ شکنان برخورد کند
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۷
رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: امروز نیروی انتظامی به عنوان ضابط و عمل کننده به قانون باید با هر قانون شکنی و مصادیق آن برخورد کند.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام محمدعلی قاصدی صبح امروز در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی در گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در اردبیل اظهار کرد: در اداره جامعه تدوین قانون و عمل به آن یکی از شروط اساسی است به طوری که در نظام ولایی و اسلامی ما نیز قوانین مبتنی بر احکام دین و شرع تدوین شده که باید همه به اجرای آن پایبند باشیم.

وی نیروی انتظامی را یکی از نهادهای ضامن اجرای صحیح قانون دانست و افزود: در همه جوامع به ویژه جامعه اسلامی ما اجرای قوانین که محوریت آن ارزش‌ها و حراست و حفاظت از مبانی اعتقادی و دینی است دارای شرایط خاصی است که به طور قطع اجرای قوانین می‌تواند عامل نجات بخش جامعه از حرمت شکنی ها و ناهنجاری‌ها باشد.

قاصدی با بیان اینکه قانون اساسی میثاق خون شهدا و سال ها تلاش و زحمت نیک مردان است، گفت: امروز نیروی انتظامی به عنوان ضابط و عمل کننده به قانون باید با هر قانون شکنی و مصادیق آن برخورد کند چرا که ما با خون شهدا و آرمان های آن عهد و پیمان بسته ایم که نگهبان و پشتیبان این قوانین باشیم.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل رسالت نیروی انتظامی را به عنوان نهاد حفظ قوانین و ارزش ها، رسالت سنگین توصیف و تصریح کرد: در راس این نیرو فرماندهی کل قوا قرار دارد که به عنوان نایب امام زمان(عج) با منویات خود هدایت و راهبری این مجموعه را بر عهده دارد و همه باید به وجود ولی فقیه افتخار کنیم.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی کار عملی و میدانی را در حفاظت و حراست از قانون و برخورد با ناهنجاری ها و قانون شکنی ها دارد که به طور قطع در صحنه عمل واجرا این کار ظهور و بروز پیدا می کند.

قاصدی با اشاره به رسالت عظیم و مسئولیت خطیر دستگاه‌های حامی برقراری این نظم و امنیت اظهار کرد: اگر بخواهیم تصویر روشنی از قانون مداری به تصویر بکشیم باید این کار را در تمام حرکات سربازان و فرماندهان نیروی انتظامی مشاهده کنیم.

وی با تشریح گرفتاری ها و دغدغه های متعدد مردم گفت: نیروی انتظامی و دستگاه قضا باید در عرصه خدمت رسانی و احقاق حق مردم قدم های عملی و جدی بردارد چرا که ممکن است آه یک مظلوم تا عرش خدا برود داشته باشد و ما خدمتگزاران را در صورت درست انجام ندادن وظایف با مشکلات جدی رو به رو کند.

رئیس شورای قضایی استان اردبیل خاطرنشان کرد: بنده به عنوان مسئول تشکیلات قضایی استان در مسیر اجرای صحیح قانون، مقررات و احکام شرع از هیچ گونه حمایتی از نیروی انتظامی دریغ نمی کنم چرا که بر این اعتقاد هستیم قوانین اسلامی باید شکل اجرایی و عملیاتی به خود بگیرد.

قاصدی بیان کرد: براساس ماده 156 قانون نظارت بر همه دستگاه ها نظارت بر اجرای صحیح قوانین در تمامی نهادها به ویژه نیروی انتظامی رسالت دستگاه قضا است و در انجام این رسالت به طور قطع به تمام تعهدات خود پایبند هستیم تا از عملکرد صحیح و درست در این زمینه حمایت کنند.

عضو شورای تامین استان تصریح کرد: ما اجازه نمی دهیم عده ای قلیل در قالب رفتارهای هنجارشکنانه و خلاف قوانین و مقررات بخواهند زمینه بی نظمی و ناامنی مردم را فراهم کنند و به طور قطع دستگاه قضا در کنار نیروی انتظامی با مسببان آن برخورد قاطع می‌کند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 317624