توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مشاور وزیر کشور: 12 درصد بانوان شاغل هستند
چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۱
به گزارش عرش نیوز:
'فهیمه فرهمندپور'، بانوان را شامل ۴۹ درصد جمعیت عنوان و اظهار کرد: توانمندسازی زنان برای استحکام بخشی خانواده و ورود فعال و هدفمند آنان به حوزه های اجتماعی مهمترین برنامه امسال در این حوزه است.

وی سرمایه گذاری برای زنان را در حکم سرمایه گذاری برای جامعه دانست و گفت: تحکیم بنیان خانواده، آموزش مهارت های زندگی و کمک به زوجین، پیش بینی دوره های مشاوره ای قبل از ازدواج از برنامه های اصلی امور بانوان استانداری های کشور است.

فرهمندپور بحث سلامت زنان را به عنوان یک هدف مهم در این برنامه عنوان کرد و افزود: غربالگری زنان شاغل و توجه به سلامت آنان بسیار مهم است چرا که سلامت تنها بعد جسمانی ندارد و باید دیگر ابعاد آن نیز مد نظر قرار گیرد و زمینه اوقات فراغت سالم و ورزش برای زنان فراهم شود.

مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده با بیان اینکه اکنون ۴۰ درصد دانش آموختگان دانشگاهی بیکارند، گفت: مساله بیکاری یک مشکل عمومی است و ما تلاش داریم در حوزه بانوان فعالیت های اجتماعی و مدنی را جایگزین اشتغال کنیم و به دنبال توسعه فرصت های شغلی، حمایت از خوشه های تولید و راه اندازی بازارچه های دائمی هستیم.

فرهمندپور با اشاره به اینکه آمار اعتیاد در مردان ۹ برابر زنان است، افزود: اکنون زنان کمتر از ۱۰ درصد معتادان را دارند و متاسفانه در سالیان اخیر معضل اعتیاد در بین زنان رشد داشته است.
منبع:ایرنا
کد مطلب: 307724
 
 


پربازدیدترین