توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
افزایش حوزه‌های وقف در دستور کار قرار گیرد
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۷
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: با توجه به اینکه بیشتر وقفیات در مورد اطعام عزاداران حسینی است و وقف درزمینه‌های دیگر کم است، ضرورت دارد تا گسترش این حوزه‌ها در دستور کار قرار گیرد.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله باریک بین در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین که صبح امروز در دفتر نماینده ولی فقیه در قزوین انجام شد، اظهار کرد: وقف سنت حسنه‌ای‌ است که سبب گسترش عدالت در جامعه می‌شود.

وی افزود: سنت حسنه وقف کار بسیار پسندیده‌ای است که هزینه عواید آن مبتنی بر نیات واقفان باشد، ولی زمینه و حوزه‌های وقف در استان کم است و در بسیاری از حوزه‌ها وقفی صورت نگرفته است که ضرورت دارد تا این موضوع در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: مسئولان و متولیان امر وقف باید رسیدگی به محرومان را مورد توجه قرار دهند و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

در این دیدار حجت الاسلام مصطفی نوروزی مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان نیز ضمن ارائه گزارشی از برنامه های این اداره کل اظهار کرد: خوشبختانه این استان با هماهنگی که بین مسئولان و مردم در حال انجام شدن است امور وقف به خوبی در این استان پیش می رود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه قزوین در رابطه با مشکلات زمین های اوقافی شهرستان البرز تصریح کرد: چند سالی بود که مردم شهر الوند در رابطه با مسکن خود در رابطه با وقف دچار مشکل شده بودند که بعد از سال ها این مسئله برطرف شد.

وی با اشاره به برنامه‌های این اداره کل در دهه ماه محرم خاطرنشان کرد: اداره کل اوقاف استان توانست در دهه ماه محرم برنامه های فرهنگی و بصیرتی هم برای بانوان وهم برای برادران در امام زاده‌ها و بقاع متبرکه تشکیل دهد که مورد استقبال شهروندان وهم استانی‌ها قرار گرفت.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 328523