توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون وزیر راه و شهرسازی:
قیمت مسکن مهر هیچ‌گونه افزایشی نداشته است
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۴۰
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه افزایش مبلغی در طرح‌های مسکن مهر در نقاط مختلف کشور صورت نگرفته است، گفت: دریافت‌ها طبق ضوابط گذشته بوده است.
به گزارش عرش نیوز، محسن نریمان عصر امروز در بازدید از طرح‌های مسکن مهر پردیس در ارتباط با مردمی بودن پروژه مسکن مهر و اینکه آیا دولت زیر بار این هزینه‌های سنگین می‌رود یا خیر، اظهار داشت: نمی‌خواهیم دولت به صورت مستقیم زیر بار این هزینه‌ها برود و طبق روش‌هایی که در قانون پیش‌بینی شده و دولت تدبیر و امید نیز به آن اعتقاد دارد، باید طرح‌های مسکن مهر اجرایی شود.

وی تصریح کرد: روش‌هایی مانند استفاده از تهاتر زمین‌های شرکت عمران شهر جدید پردیس می‌تواند کمک حال این موضوع باشد. همچنین توجه به وظایفی که دیگر وزارتخانه‌ها دارند، در این راستا تاثیرگذار خواهد بود و اگر تمام وزارتخانه‌ها با هم جمع شوند، به امید خداوند متعال می‌توانیم مشکلات را رفع کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ما مکلف هستیم مسکن مهر را تکمیل کرده و تحویل دهیم و با امید به خدا، این پروژه‌ها را تکمیل کرده و تحویل متقاضیان خواهیم داد.

نریمان در خصوص صحبت‌های محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت دهم در دولت قبل درباره پلکانی بودن افزایش مبلغ مسکن مهر گفت: افزایشی صورت نگرفته و تاکید می‌کنیم که دریافت‌ها طبق ضوابط گذشته بوده است.

وی تصریح کرد:‌ پرداخت‌ها علی‌الحساب بوده و در این خصوص مقرر شده بود که مقداری از هزینه‌هایی که در طرح‌های زیربنایی و روبنایی شده بود، جزء آورده مردم باشد که این مورد در قراردادها و قوانین تصریح شده و دریافت‌ها و پرداخت‌ها نیز به صورت علی‌الحساب انجام گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: تلاش می‌کنیم این هزینه‌ها را به هر ترتیب در یک نقطه متوقف کنیم تا مردم از ارزش افزوده مناسبی در پردیس برخوردار باشند.

نریمان بیان داشت: در حال حاضر، مهم‌ترین و با ارزش افزوده‌ترین واحدهای مسکن مهر در شهر جدید پردیس ساخته شده و مسکن مهر در هیچ جای ایران به اندازه مسکن مهر پردیس پرجاذبه و با ارزش افزوده بالا نیست.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه خوش آب و هوا بودن این منطقه بر ارزش واحدهای مسکن مهر آن افزوده است، اظهار داشت: متاسفانه مسکن مهر در شهر جدید پردیس در نقاط تپه ماهور، کوه و ... ساخته شده و از این رو، دسترسی به این مناطق هزینه هنگفتی در بر دارد که به طور حتم بخشی را دولت تامین می‌کند و بخشی را نیز متقاضیان تقبل می‌کنند.
منبع: فارس
کد مطلب: 338225