توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تردد در جاده های کوهستانی گلستان با زنجیرچرخ امکان پذیر است
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۷
مدیرکل راه و شهرسازی گلستان اعلام کرد: بر اثر ریزش برف و باران جاده های کوهستانی این استان لغزنده بوده و همراه داشتن زنجیر چرخ به هنگام عبور از این مسیرها برای رانندگان الزامی است.
به گزارش عرش نیوز؛«علی بخش رستمی» روز دوشنبه گفت: شب گذشته شاهد ریزش برف به ارتفاع حدود 10 سانتی متر در مسیرهای کوهستانی درازنو در شهرستان کردکوی و توسکستان در حوزه استحفاظی گرگان بودیم.

وی با اشاره به این که راهداران با انجام مستمر عملیات راهداری از جمله نمک پاشی و بروفروبی مانع از ایجاد مشکل برای تردد خودروها در این مسیرها شده اند، گفت: براساس پیش بینی هواشناسی، اکنون شرایط جوی تمام جاده های استان ابری اما بدون بارش است و رفت و آمد عادی در آنها جریان دارد.

رستمی از رانندگان خواست بنا بر ضرورت سفر کنند و حتما قبل از سفر از طریق مرکز مدیریت راه های استان به شماره 5-0173223131، تلفن گویای 141 و همچنین سامانه پیامکی1000141 از وضعیت راه ها و انتخاب کوتاه ترین مسیر برای سفر مطلع شوند.

وی توضیح داد: هموطنان می توانند با ارسال کد شهر مبدا و کد شهر مقصد (به صورت کد مبدا - فاصله - کد مقصد، مثال (017 026) از طریق پیامک به شماره 1000141 اطلاعات مربوط به فاصله مبدا تا مقصد شامل کیلومتر و شهرهای بین مسیر را دریافت کنند.

مدیر کل راه و شهرسازی گلستان اضافه کرد: همچنین با ارسال عدد 141 از طریق پیامک به شماره 1000141 متقاضیان می توانند از آخرین وضعیت راه های کشور و استان مطلع شوند.

به گفته رستمی، رانندگان می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی www.iran141.ir که لینک آن در پایگاه اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی گلستان به آدرس www.golestanroad.ir موجود است، از آخرین وضعیت ترافیکی راه ها، محدودیت های تردد، کارگاه های جاده ای، وضعیت انسدادها، رخدادهای جاده ای و آب و هوا، انتخاب کوتاه ترین مسیر با تعیین مبدا و مقصد و نمایش شهرهای بین مسیر بر روی نقشه با امکانات موجود در مسیر و سرعت و روانی ترافیک، مطلع شوند.

وی یادآور شد: علاوه بر موارد مذکور، مردم می توانند هر گونه انتقاد و پیشنهاد در زمینه وضعیت محورها را از طریق ارسال پیامک به سامانه 2000141 به اطلاع مسوولان برسانند.

استان گلستان بالغ بر پنج هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که بیش از یکهزار و 600 کیلومتر آن برفگیر است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 348224