توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس دانشگاه آزاد:
۳۲ پارک علم و فناوری در دانشگاه آزاد تأسیس می‌شود
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۳
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ۴۲۰ شرکت دانش‌بنیان در ۵۴ مرکز رشد این دانشگاه فعالیت می‌کنند، گفت: ۳۲ پارک علم و فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی تأسیس می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛ به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان، حمید میرزاده در نشست هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی این استان با بیان اینکه مسئله پسماند از مسائل حساس در استان‌های شمالی کشور است، اظهار داشت: تاکنون نحوه دفع زباله‌ها در این استانها به دلیل بالابودن سطح آب، سبب آلودگی آب‌ها شده و موارد غیربهداشتی را پدید آورده است.

وی افزود: مرکز تحقیقات پلاسمای واحد علوم و تحقیقات تهران براساس این تفاهم نامه در زمینه‌ استقرار سامانه امحاء زباله شهری و صنعتی عاری از هرگونه آلودگی به روش پلاسمای حرارتی با ظرفیت ۱۳۰ تن در استان اقدام می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از طرح‌های دانش بنیان حمایت می‌کند، تصریح کرد: هم اکنون ۴۲۰ شرکت دانش بنیان در ۵۴ مرکز رشد این دانشگاه فعالیت می‌کنند که این آمار تا سال ۹۶ باید به ۸۰۰ شرکت و ۱۵۰ مرکز رشد ارتفاء یابد.

میرزاده خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی تأسیس ۳۲ پارک علم و فناوری را در برنامه‌ خود دارد که یکی از این پارک‌ها در رشت مستقر خواهد شد.

استاندار گیلان نیز در این نشست با اشاره به اینکه وجود زباله و پسماند یکی از مهم‌ترین معضلات گیلان و استان‌های شمالی است گفت: به کارگیری روش‌های نوین و کارآمد در مدیریت پسماند با رعایت ملاحظات زیست محیطی ضرورتی اساسی محسوب می‌شود.

محمدعلی نجفی افزود: از این رو بهره‌گیری از آخرین فناوری و پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا یعنی تکنولوژی پلاسمای حرارتی برای امحاء زباله و تولید انرژی از محورهای مهم این تفاهم نامه است.

وی خاطرنشان کرد: از آنجائیکه تکنولوژی پلاسمای حرارتی منجر به تولید انرژی می‌شود مذاکراتی با وزارت نیرو برای تسهیل در فروش برق این سامانه انجام داده‌ایم.

استاندار گیلان تاکید کرد: روزانه به طور میانگین ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ تن زباله در گیلان تولید می‌شود که در روزهایی که با ورود گردشگران مواجه‌ایم این مقدار حتی به ۲۵۰۰ تن نیز افزایش می‌یابد.

نجفی با اشاره به اینکه برای رهایی از وضعیت ناهنجار زباله در استان از طرح های زیست محیطی شرکتهای دانش بنیان حمایت می‌کنیم اظهار امیدواری کرد: تجربه نشان داده تاسیس کارخانه های کمپوست پاسخگوی نیازهای استان نیست.

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت استقرار شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان گفت: ایجاد شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای رشد و فناوری در این دانشگاه ضرورت مهم برای استان است.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 353020