توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تانکرهای حامل مواد سوختی معضل گریبانگیر محیط زیست پلدختر
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۲
عبور و مرور و واژگونی تانکرهای حامل مواد سوختی، معضلی که گریبان محیط زیست پلدختر را گرفته است.
به گزارش عرش نیوز؛رییس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر گفت: در دو روز اخیر دو دستگاه تانکر تریلر در گردنه طول کش در شمال غربی پلدختر و چم حیدر معمولان واژگون شدند که در اثر این حوادث 29 هزار لیتر مواد نفتی وارد رودخانه های پلدختر شده است.

وی ادامه داد: روزانه تعداد زیادی از تریلرهای داخلی و عراقی از راه های مواصلاتی شهرستان پلدختر عبور می کنند که سهم این شهرستان از آنها، تنها حوادث جاده ای و تعداد زیادی تلفات فوتی و جرحی و آلودگی زیست محیطی است.

محمدی نژاد افزود: واژگونی این خودروها موجب آلوده شدن منابع آبی و خاکی شهرستان شده است.

وی اظهار کرد: با وجود هشدارهای مختلف در خصوص ساماندهی این حوادث متاسفانه تاکنون اقدامی عملی در این بخش صورت نگرفته است و داستان رفت و آمد تانکرهای حاوی مواد سوختی در جاده های شهرستان پلدختر و واژگون شدن آنها همچنان ادامه دارد.

محمدی نژاد افزود: در گذشته تنها تانکرهای حاوی مواد سوختی شرکت های داخلی در جاده های این شهرستان تردد می کردند ولی متاسفانه چند سالی است تردد تانکرهای عراقی نیز در این مسیرها آغاز شده و بر مشکلات زیست محیطی شهرستان افزوده است.

وی بیان کرد: هر چند مدت یک بار خبر واژگونی یکی از این تانکرها در جاده های پلدختر منتشر و موجی از نگرانی را در بین مردم ایجاد می کند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر با بیان این که مسوولان ذیربط در این زمینه سکوت را بر پاسخگویی به افکار عمومی ترجیح می دهند، افزود: محیط زیست نمی تواند به تنهایی در این بخش ورود پیدا کند و باید یک همت جمعی با حضور دستگاه ها و اداره های مسوول با برنامه کلی در دستور کار قرار گیرد.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 356621